Danish Open 2016


Date
Jun 10 - 12, 2016
City
Roskilde, Denmark
Venue

Hedegårdenes skole

Address
Københavnsvej 34 4000 Roskilde
Website
Danish Open 2016 website
Organizers
Camilla Jul Nielsson, Henrik Buus Aagaard, Lars Vennike Nielsson, Matias Rasmussen, and Mikela Elleby Jørgensen
WCA Delegates
Henrik Buus Aagaard and Matias Rasmussen
Contact
henrikthedane@gmail.com, matias.kbr@gmail.com, fam.nielsson@gmail.com, lars.nielsson@gmail.com, mikela98@gmail.com
Information

Pris og registrering
Registreringen koster 100 dkr, og er forudbetalt.
Der er plads til 90 deltagere
Transport
Tog til Roskilde st. Og så Bus 123 mod Valby eller 600S mod Hillerød til Ros torv (stopper lige udenfor venue). Tjek rejseplanen.dk
Regelsæt
Denne konkurrence følger WCA regelsættet, det er derfor forventet at alle deltager er bekendt med dette. Alle deltagere er derfor også underforstået med at deres resultater vil blive publiceret på WCA's hjemmeside, inklusiv navn, nationalitet og køn.
Betalingspolitik
Aflysning:
Hvis du tilmelder dig konkurrencen, men du ikke kan komme og du informerer os via e-mail, før den 3. juni, 2016 vil vi overføre halvdelen af ​​den betalte afgift tilbage.
Redigering af registrering: tilføje events: Skriv en mail med hvilke events du vil tilføje før 3. juni 2016.
Redigering registrering: fjerne events: Skriv en mail med hvilke events du vil fjernes fra før 3. juni 2016.
Registreringer uden betalinger: De registreringer uden betaling, vil blive slettet efter tilmeldingsfristen. (3. juni 2016.)
Acceptering af registreringer: Vi betragter en registrering for gyldig, når registreringen er færdig, og tilmeldingsgebyret er betalt. Vi vil først acceptere tilmeldingen efter begge disse betingelser er opfyldt.
Overnatning
Plads til 70 personer til overnatning på venue.
Det er først til mølle princippet, og det er gratis.
Kontakt Camilla (fam.nielsson@gmail.com )
Indkvartering kan fra fredag aften.
Man kan overnatte fra fredag til søndag.

Events

3x3x3 Cube First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 10.16 10.49 Sweden 10.2510.7110.1610.5213.44
2 Micki Kanaiya Harning 9.73 10.68 Denmark 11.839.7310.4413.609.76
3 Thomas Schmidt 9.31 11.02 Denmark 12.1615.489.3111.199.72
4 Martin Vædele Egdal 9.54 11.45 Denmark 11.8412.8811.769.5410.74
5 Hampus Hellqvist 9.87 11.55 Sweden 10.3313.989.8712.0312.28
6 Karina Grandjean Beck 10.53 11.63 Denmark 11.5913.6010.5311.7711.53
7 Rasmus Stub Detlefsen 11.09 11.69 Denmark 11.0911.3312.8511.3212.43
8 Callum Hales-Jepp 10.90 12.08 United Kingdom 10.9011.1013.7314.7511.41
9 Nikolaj Olsen 11.91 12.51 Denmark 12.1011.9112.8212.6213.54
10 Fredrik Trondhjem 11.45 13.25 Denmark 13.2514.3915.1712.1011.45
11 Henrik Buus Aagaard 13.02 13.44 Denmark 13.0213.1813.6913.8413.44
12 Lars Vennike Nielsson 12.67 13.59 Denmark 13.6015.8813.3312.6713.84
13 Daniel Vædele Egdal 12.77 13.72 Denmark 12.7715.8513.2013.1714.79
14 August Jacoby Klemmensen 12.27 13.97 Denmark 12.5316.5612.2714.0715.31
15 Theo Lyholm 13.16 14.17 Denmark 13.1615.1213.6925.7913.69
16 Oscar Roth Andersen 11.83 14.58 Denmark 15.9513.6611.8314.12DNF
17 Magnus Patrick Kanstrup 14.27 14.98 Denmark 15.1315.0018.8314.8114.27
18 Manu Vereecken 12.10 15.06 Belgium 15.8214.5916.4312.1014.78
19 Karl Taagaard Hansen 11.11 15.47 Denmark 12.4422.8317.9111.1116.07
20 Christian Smedegaard 13.14 15.58 Denmark 13.2318.1513.1415.9317.58
21 Callum Goodyear 12.66 15.93 United Kingdom 14.0012.6616.6517.3117.14
22 Victor Glyrskov 13.94 15.96 Denmark 18.5120.3014.3914.9813.94
23 Darja Makurina 15.45 16.67 Latvia 16.6715.4518.6316.2417.10
24 Zoé de Moffarts 16.35 17.64 Belgium 16.3516.8120.1718.8317.27
25 Steffen Nielsen 13.16 17.77 Denmark 17.7117.5413.1619.3918.06
26 Ulrik Funder Carstensen 12.86 18.21 Denmark 12.8619.3819.1418.7416.75
27 Klaus Andersen 17.35 19.96 Denmark 17.6130.6019.9317.3522.35
28 Tristan Hesselholt 19.09 21.10 Denmark 20.3719.0925.4220.6422.30
29 Lovisa Eriksson 16.40 22.39 Sweden 22.2628.3323.3416.4021.57
30 Mikkel Brinks Jensen 19.64 24.38 Denmark 19.6428.7920.7323.6231.17
31 Mikela Elleby Jørgensen 20.20 25.54 Denmark 28.6425.5520.2027.5023.57
32 Jakob Bøgh Thomsen 22.05 25.76 Denmark 25.8229.3622.0528.3123.15
33 Camilla Jul Nielsson 24.06 27.93 Denmark 27.3631.0224.0633.3925.40
34 Johs Hollænder 28.09 29.80 Denmark 29.5338.9128.0928.9530.93
35 Nikolai Bjerrum Baunkilde 25.31 30.88 Denmark 31.9525.3129.6434.9731.05
36 David Billekop Knudsen 24.95 31.01 Denmark 31.8731.9634.3329.2124.95
37 Max Rune Jensen 25.48 31.42 Denmark 34.6831.0334.5425.4828.68
38 Amalie Petersen 22.31 31.75 Denmark 36.0728.8222.31DNF30.35
39 Oliver Hauksson 28.71 32.38 Denmark 30.5630.3928.7136.1936.65
40 Anton Opstrup Birchløv 25.88 33.44 Denmark 25.8833.7734.5832.7933.76
41 Jeppe Hansen 27.90 34.94 Denmark 31.7938.9138.9227.9034.12
42 Johannes Stensborg Jakobsen 32.28 36.45 Denmark 36.4032.2836.3145.3336.63
43 Marcus Korre 28.20 38.91 Denmark 42.5528.2038.9647.4435.21
44 Michael Giesmann 29.96 39.11 Denmark 36.2840.6541.3329.9640.39
45 Marckus Thomhav Husted Hansen 33.81 40.87 Denmark 43.8937.0741.6533.8146.68
46 Adam Marcellus Kelly 36.60 41.06 Denmark 46.1640.9736.6043.7738.44
47 Niclas Ahl Olsen 38.31 45.32 Denmark 38.5245.4558.1152.0038.31
48 Michael Alexander Vennike Nielsson 38.11 48.59 Denmark 55.5750.6738.1147.6647.45
49 Philip Bækgaard Larsen 32.36 49.40 Denmark 56.8843.4952.4352.2932.36
50 Kristoffer Vasehus 33.96 52.33 Denmark 49.251:02.9954.6933.9653.05
51 Hugo Larsén 51.81 57.69 Denmark 1:01.3756.6651.8157.9858.42
52 Marie Jul Nielsson 1:18.64 1:20.24 Denmark 1:18.851:36.281:18.641:21.541:20.34
53 Tobias Schneider Kristensen 56.38 1:27.22 Denmark 1:06.451:21.723:02.0956.381:53.49

3x3x3 Cube Second round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 10.02 10.75 Sweden 10.9610.0210.0213.4711.27
2 Rasmus Stub Detlefsen 9.22 11.00 Denmark 11.6010.559.2211.1011.36
3 Thomas Schmidt 10.05 11.18 Denmark 10.0510.6111.7111.2114.66
4 Martin Vædele Egdal 9.91 11.65 Denmark 11.2015.2411.9911.769.91
5 Micki Kanaiya Harning 9.54 11.95 Denmark 11.969.5412.9011.0014.62
6 Hampus Hellqvist 11.19 12.03 Sweden 11.5912.5611.1912.4312.08
7 Daniel Vædele Egdal 10.77 12.06 Denmark 13.3011.0510.7712.6012.54
8 Nikolaj Olsen 10.67 12.24 Denmark 12.0610.6712.5512.1112.64
9 Callum Hales-Jepp 10.57 12.36 United Kingdom 12.2110.5714.1511.7113.17
10 Oscar Roth Andersen 9.25 12.65 Denmark 9.2511.63DNF16.709.63
11 Henrik Buus Aagaard 12.22 13.05 Denmark 13.0512.2212.4413.6719.93
12 Karina Grandjean Beck 10.28 13.13 Denmark 10.2812.4016.0510.94DNF
13 Magnus Patrick Kanstrup 12.17 13.53 Denmark 12.3316.6113.9412.1714.33
14 Christian Smedegaard 11.60 13.85 Denmark 16.4623.8212.4112.6711.60
15 August Jacoby Klemmensen 12.31 14.13 Denmark 15.2514.5712.3115.1212.70
16 Victor Glyrskov 12.28 14.66 Denmark 16.3512.8315.8815.2612.28
17 Lars Vennike Nielsson 14.10 14.81 Denmark 14.9614.1014.6814.7915.41
18 Manu Vereecken 11.21 14.97 Belgium 14.5716.4111.2114.8015.54
19 Theo Lyholm 11.13 14.99 Denmark DNF11.1311.1819.5514.25
20 Zoé de Moffarts 14.60 15.63 Belgium 16.2316.8314.6015.7014.95
21 Karl Taagaard Hansen 11.68 15.84 Denmark 17.5711.6816.6815.3515.50
22 Fredrik Trondhjem 12.26 16.28 Denmark 20.3318.4814.7215.6412.26
23 Callum Goodyear 14.74 16.45 United Kingdom 18.4415.1114.7418.3415.91
24 Darja Makurina 12.68 16.69 Latvia 14.9412.6819.7822.1315.34
25 Ulrik Funder Carstensen 16.17 17.33 Denmark 16.1717.3517.2417.7217.40
26 Steffen Nielsen 16.91 17.88 Denmark 17.1016.9118.4418.11DNF
27 Klaus Andersen 17.57 19.24 Denmark 26.8518.1919.6817.5719.85
28 Tristan Hesselholt 18.41 21.60 Denmark 24.7618.4118.9324.9121.10
29 Mikela Elleby Jørgensen 17.39 24.92 Denmark 26.8322.6525.2817.3928.39
30 Lovisa Eriksson 20.81 25.42 Sweden 20.8121.6729.3325.27DNF
31 Mikkel Brinks Jensen 23.97 27.40 Denmark 29.7025.1127.3834.2123.97
32 David Billekop Knudsen 23.31 27.57 Denmark 23.8724.8933.94DNF23.31
33 Jakob Bøgh Thomsen 24.74 28.84 Denmark 31.3526.6028.57DNF24.74
34 Amalie Petersen 25.63 30.53 Denmark 27.0725.6335.9132.8431.68
35 Johs Hollænder 24.94 31.32 Denmark 24.9437.0731.1232.0730.77
36 Max Rune Jensen 24.16 31.86 Denmark 29.0232.1134.4624.1647.51
37 Camilla Jul Nielsson 25.79 31.94 Denmark 38.6127.7435.7832.2925.79
38 Nikolai Bjerrum Baunkilde 25.95 34.65 Denmark 35.4438.4733.8634.6425.95
39 Oliver Hauksson 24.80 34.80 Denmark 34.7436.4924.8033.1837.22

3x3x3 Cube Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Hampus Hellqvist 8.09 9.65 Sweden 8.238.0911.299.9910.73
2 Daniel Wallin 8.80 10.29 Sweden 8.8012.4010.0010.2010.68
3 Martin Vædele Egdal 8.82 10.64 Denmark 11.0311.6211.218.829.68
4 Callum Hales-Jepp 10.28 10.99 United Kingdom 10.2811.3111.0310.9610.97
5 Micki Kanaiya Harning 10.41 11.72 Denmark 12.0810.4113.1912.1310.96
6 Oscar Roth Andersen 10.87 12.29 Denmark 10.8711.6812.0813.1213.70
7 Karina Grandjean Beck 9.97 12.63 Denmark 12.599.9712.1613.1513.40
8 Thomas Schmidt 12.00 12.67 Denmark 12.6913.3113.4112.0012.00
9 Nikolaj Olsen 11.60 12.76 Denmark 15.9412.5312.2611.6013.48
10 Christian Smedegaard 10.82 13.30 Denmark 12.2314.4610.8224.2113.22
11 Daniel Vædele Egdal 11.34 13.41 Denmark 11.9714.6820.1213.5811.34
12 Rasmus Stub Detlefsen 12.03 13.49 Denmark 13.1012.0313.45DNF13.91
13 Henrik Buus Aagaard 10.21 13.50 Denmark 13.7110.2113.5718.1213.21
14 August Jacoby Klemmensen 12.40 14.21 Denmark 12.4013.8916.9115.1913.55
15 Victor Glyrskov 13.48 15.27 Denmark 13.4817.3016.3114.8814.61
16 Magnus Patrick Kanstrup 13.58 15.93 Denmark 13.5818.8314.7418.4514.60

2x2x2 Cube First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Thomas Schmidt 1.93 2.28 Denmark 2.312.425.271.932.11
2 Victor Glyrskov 1.97 3.21 Denmark 2.403.463.781.974.64
3 Daniel Wallin 2.87 3.28 Sweden 2.873.413.803.163.27
4 Martin Vædele Egdal 1.32 NR 3.52 Denmark 1.323.013.753.81DNF
5 Callum Hales-Jepp 2.41 3.70 United Kingdom 2.415.002.603.5022.57
6 Micki Kanaiya Harning 2.01 3.82 Denmark 2.452.013.24DNF5.77
7 Rasmus Stub Detlefsen 2.53 3.96 Denmark 2.786.633.345.772.53
8 Daniel Vædele Egdal 1.91 4.03 Denmark 4.757.331.915.182.15
9 Nikolaj Olsen 2.94 4.07 Denmark 4.563.803.852.946.09
10 Hampus Hellqvist 3.07 4.29 Sweden 3.074.814.1613.163.91
11 Christian Smedegaard 4.11 4.47 Denmark 4.495.414.114.574.34
12 Magnus Patrick Kanstrup 3.08 4.85 Denmark 3.085.074.056.285.43
13 Tristan Hesselholt 2.35 4.86 Denmark 2.355.945.196.913.46
14 Henrik Buus Aagaard 3.85 5.01 Denmark 5.834.093.856.985.12
15 Callum Goodyear 3.67 5.28 United Kingdom 4.743.676.474.627.12
16 Fredrik Trondhjem 3.61 5.36 Denmark 3.615.524.986.815.58
17 Karina Grandjean Beck 5.01 5.36 Denmark 5.026.065.018.815.01
18 August Jacoby Klemmensen 3.65 5.41 Denmark 4.956.423.65DNF4.85
19 Theo Lyholm 3.40 5.98 Denmark 6.376.345.246.933.40
20 Karl Taagaard Hansen 5.34 6.30 Denmark 5.346.385.586.996.93
21 Ulrik Funder Carstensen 4.89 6.51 Denmark 6.427.119.936.014.89
22 Mikkel Brinks Jensen 4.54 6.64 Denmark 4.547.289.326.855.79
23 Lars Vennike Nielsson 3.59 6.66 Denmark 3.595.387.277.3411.45
24 Max Rune Jensen 4.39 6.81 Denmark 9.585.514.397.217.70
25 Johs Hollænder 4.84 6.94 Denmark 4.848.076.406.737.69
26 Steffen Nielsen 3.77 7.76 Denmark 3.777.448.5912.897.25
27 Anton Opstrup Birchløv 7.46 8.25 Denmark 8.588.658.977.517.46
28 Lovisa Eriksson 7.66 9.52 Sweden 8.8711.678.0212.757.66
29 Jeppe Hansen 7.14 9.74 Denmark 7.1410.3910.5410.098.75
30 Nikolai Bjerrum Baunkilde 9.89 10.59 Denmark 9.99DNF10.709.8911.09
31 Klaus Andersen 6.44 11.16 Denmark 15.976.4415.889.777.83
32 Johannes Stensborg Jakobsen 5.38 12.10 Denmark 8.1817.035.3811.0817.13
33 Hugo Larsén 10.84 14.50 Denmark 11.8515.6216.0210.8419.29
34 Philip Bækgaard Larsen 10.11 15.25 Denmark 17.0713.3616.3216.0810.11
35 Manu Vereecken 13.33 16.69 Belgium 17.0913.3316.0921.6216.90
36 Rasmus Jul Nielsson 13.55 18.42 Denmark 19.3916.0019.8713.5543.89
37 Amalie Petersen 12.42 19.35 Denmark 20.9729.8116.6512.4220.42
38 Marie Jul Nielsson 14.82 28.14 Denmark 31.9530.7821.6914.8238.04
39 Kristoffer Vasehus 18.68 28.81 Denmark 22.53DNF34.5418.6829.36
40 Michael Alexander Vennike Nielsson 7.52 DNF Denmark 13.17DNF25.507.52DNF

2x2x2 Cube Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 1.50 2.00 NR Denmark 2.041.533.851.502.43
2 Micki Kanaiya Harning 2.35 2.69 Denmark 3.002.412.353.082.66
3 Daniel Wallin 2.27 3.00 Sweden 2.542.882.274.843.58
4 Daniel Vædele Egdal 2.62 3.17 Denmark 3.265.832.622.843.40
5 Hampus Hellqvist 1.62 3.21 Sweden 3.624.522.901.623.12
6 Thomas Schmidt 2.19 3.83 Denmark 3.824.873.692.193.97
7 Nikolaj Olsen 3.57 4.38 Denmark 4.073.575.034.784.30
8 Victor Glyrskov 3.93 4.47 Denmark 3.975.304.146.493.93
9 Callum Hales-Jepp 3.04 5.95 United Kingdom 3.31DNF8.426.113.04
10 Rasmus Stub Detlefsen 2.97 DNF Denmark DNF3.473.00DNF2.97

4x4x4 Cube Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 39.43 41.09 Sweden 39.4346.6741.3241.0540.91
2 Karina Grandjean Beck 39.90 42.39 Denmark 39.9042.3841.9247.7342.87
3 Micki Kanaiya Harning 37.59 43.05 Denmark 37.5945.7043.6339.8258.24
4 Callum Hales-Jepp 36.27 43.80 United Kingdom 36.2745.3949.2437.8948.11
5 Rasmus Stub Detlefsen 43.09 46.00 Denmark 43.0953.7743.8244.5749.61
6 Oscar Roth Andersen 42.30 46.96 Denmark 42.3048.1449.4043.33DNF
7 Martin Vædele Egdal 43.23 50.37 Denmark 43.2353.33DNF52.0945.69
8 Callum Goodyear 43.02 52.39 United Kingdom 43.021:05.2753.0051.2652.91
9 Daniel Vædele Egdal 43.75 55.40 Denmark 43.7553.3758.0054.821:01.75
10 Hampus Hellqvist 49.34 56.67 Sweden 1:21.6249.561:01.8849.3458.58
11 Henrik Buus Aagaard 51.65 57.65 Denmark 1:02.5854.8951.6555.491:09.74
12 Fredrik Trondhjem 56.05 58.52 Denmark 56.051:00.8457.3857.331:05.03
13 Magnus Patrick Kanstrup 57.48 59.30 Denmark 57.4858.901:01.401:00.7858.21
14 Christian Smedegaard 54.96 59.52 Denmark 1:04.5455.4958.5454.961:12.64
15 Victor Glyrskov 52.73 1:02.50 Denmark 1:03.261:09.071:07.6156.6352.73
16 Nikolaj Olsen 56.70 1:02.53 Denmark 58.6656.7059.811:09.11DNF
17 Darja Makurina 56.07 1:02.83 Latvia 56.071:01.811:07.721:11.4458.97
18 Lars Vennike Nielsson 1:03.72 1:06.34 Denmark 1:03.721:05.851:08.69DNF1:04.49
19 Zoé de Moffarts 53.85 1:06.57 Belgium 1:07.101:07.161:05.441:07.4653.85
20 Thomas Schmidt 56.24 1:09.59 Denmark 1:10.911:12.561:09.1756.241:08.68
21 Manu Vereecken 1:05.52 1:10.56 Belgium 1:05.521:12.111:06.231:13.341:21.58
22 Steffen Nielsen 1:01.28 1:14.87 Denmark 1:18.961:01.281:09.791:15.86DNF
23 Theo Lyholm 1:12.26 1:15.73 Denmark 1:14.351:18.461:12.261:15.691:17.15
24 Lovisa Eriksson 1:08.65 1:23.19 Sweden 1:37.381:19.741:21.541:08.651:28.29
25 August Jacoby Klemmensen 1:11.69 1:25.23 Denmark DNF1:11.691:37.481:19.451:18.77
26 Karl Taagaard Hansen 1:21.32 Denmark 1:21.461:21.32
27 Tristan Hesselholt 1:40.27 Denmark 1:40.271:57.72
28 Max Rune Jensen 1:50.68 Denmark 1:56.131:50.68
29 Klaus Andersen 2:10.85 Denmark 2:10.852:18.58
30 Amalie Petersen 2:26.47 Denmark 2:40.032:26.47
31 Jeppe Hansen 2:30.40 Denmark 2:30.403:10.04
32 Philip Bækgaard Larsen 2:59.39 Denmark 4:01.362:59.39

4x4x4 Cube Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Karina Grandjean Beck 36.49 40.90 Denmark 45.7640.13DNF36.8136.49
2 Daniel Wallin 36.53 42.93 Sweden 41.3438.9448.6348.5236.53
3 Oscar Roth Andersen 43.04 43.83 Denmark 45.0847.6343.3243.1043.04
4 Micki Kanaiya Harning 43.52 46.62 Denmark 56.0051.6243.5244.7043.53
5 Callum Hales-Jepp 38.35 47.19 United Kingdom 49.0053.7049.2043.3738.35
6 Rasmus Stub Detlefsen 43.42 47.38 Denmark 50.7544.2747.1143.421:12.59
7 Martin Vædele Egdal 43.74 47.70 Denmark 50.2847.5245.3843.7450.19
8 Callum Goodyear 43.45 55.12 United Kingdom 57.3743.4556.4551.7957.13
9 Daniel Vædele Egdal 39.54 55.97 Denmark 58.7652.0939.5458.3957.43
10 Hampus Hellqvist 57.28 1:03.64 Sweden 1:07.951:09.8957.2858.931:04.05

5x5x5 Cube Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Karina Grandjean Beck 1:06.17 1:10.90 NR Denmark 1:19.821:15.521:06.171:07.291:09.88
2 Oscar Roth Andersen 1:11.48 1:19.40 Denmark 1:15.921:15.601:11.481:28.321:26.67
3 Daniel Wallin 1:10.39 1:19.96 Sweden 1:20.121:18.591:23.471:10.391:21.16
4 Callum Hales-Jepp 1:11.76 1:23.22 United Kingdom 1:25.711:20.961:23.001:11.762:30.13
5 Martin Vædele Egdal 1:17.41 1:25.25 Denmark 1:29.071:17.411:24.721:21.971:40.24
6 Daniel Vædele Egdal 1:31.02 1:37.30 Denmark 1:31.021:38.451:39.491:40.541:33.95
7 Rasmus Stub Detlefsen 1:35.37 1:40.07 Denmark 1:35.371:36.851:49.061:38.771:44.59
8 Micki Kanaiya Harning 1:27.34 1:41.30 Denmark 1:40.891:52.471:43.171:39.851:27.34
9 Steffen Nielsen 1:38.66 1:46.13 Denmark 1:50.951:43.881:56.351:43.551:38.66
10 Fredrik Trondhjem 1:46.86 1:49.73 Denmark 1:52.201:49.991:46.861:48.681:50.53
11 Darja Makurina 1:43.30 1:50.01 Latvia 1:59.01DNF1:43.881:43.301:47.15
12 Henrik Buus Aagaard 1:34.59 1:50.10 Denmark 1:55.371:42.481:34.591:52.441:59.18
13 Zoé de Moffarts 1:42.43 1:51.01 Belgium 1:48.171:53.051:53.841:51.801:42.43
14 Thomas Schmidt 1:50.17 1:57.07 Denmark 1:50.171:51.591:55.622:10.212:03.99
15 Magnus Patrick Kanstrup 1:51.08 2:00.48 Denmark 2:11.561:51.082:05.372:02.361:53.71
16 Callum Goodyear 1:38.28 2:01.37 United Kingdom 2:06.771:53.932:03.401:38.282:13.43
17 Manu Vereecken 2:04.34 Belgium 2:04.342:14.50
18 Lars Vennike Nielsson 2:04.37 Denmark 2:04.372:05.81
19 Hampus Hellqvist 2:07.56 Sweden 2:07.562:11.70
20 Christian Smedegaard 2:09.12 Denmark 2:11.772:09.12
21 Theo Lyholm 2:13.12 Denmark 2:13.122:19.05
22 Nikolaj Olsen 2:18.75 Denmark 2:46.562:18.75
23 Max Rune Jensen 2:46.38 Denmark 2:46.383:17.80
24 Tristan Hesselholt 3:00.50 Denmark 3:00.503:28.51
25 Lovisa Eriksson 3:07.17 Sweden 3:07.173:33.29
26 Adam Marcellus Kelly 4:25.99 Denmark 4:36.604:25.99
27 Klaus Andersen 5:35.46 Denmark DNF5:35.46
28 Jeppe Hansen DNF Denmark DNFDNF
28 Mikela Elleby Jørgensen DNF Denmark DNFDNF

5x5x5 Cube Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Karina Grandjean Beck 1:13.41 1:17.84 Denmark 1:13.411:22.711:19.861:18.891:14.78
2 Oscar Roth Andersen 1:13.93 1:21.66 Denmark 1:19.511:19.661:13.931:26.501:25.82
3 Daniel Wallin 1:16.99 1:22.57 Sweden 1:30.791:16.991:33.111:17.511:19.40
4 Martin Vædele Egdal 1:21.30 1:25.58 Denmark 1:25.211:29.921:29.561:21.961:21.30
5 Callum Hales-Jepp 1:22.42 1:36.34 United Kingdom 1:28.01DNF1:44.521:22.421:36.49
6 Micki Kanaiya Harning 1:32.52 1:38.61 Denmark 1:37.611:41.501:36.711:59.861:32.52
7 Daniel Vædele Egdal 1:32.62 1:41.89 Denmark 1:42.991:32.621:44.771:39.631:43.04
8 Steffen Nielsen 1:27.43 1:42.32 Denmark 1:42.181:41.471:43.321:27.431:43.48
9 Fredrik Trondhjem 1:34.32 1:42.60 Denmark 1:55.461:36.351:39.721:51.731:34.32
10 Rasmus Stub Detlefsen 1:42.59 1:45.65 Denmark 1:46.931:43.021:47.011:42.591:50.16

6x6x6 Cube Combined Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Karina Grandjean Beck 2:28.18 NR 2:36.64 Denmark 2:45.582:28.182:36.17
2 Callum Hales-Jepp 2:40.94 2:48.36 United Kingdom 2:40.942:53.582:50.55
3 Martin Vædele Egdal 2:39.49 2:49.16 Denmark 2:46.372:39.493:01.63
4 Daniel Wallin 2:34.25 2:51.05 Sweden 3:09.762:34.252:49.14
5 Darja Makurina 2:41.41 2:57.40 Latvia 3:02.942:41.413:07.86
6 Daniel Vædele Egdal 3:06.31 3:10.38 Denmark 3:17.463:07.363:06.31
7 Fredrik Trondhjem 3:35.29 3:46.92 Denmark 3:35.293:45.803:59.68
8 Rasmus Stub Detlefsen 3:58.23 4:06.78 Denmark 4:10.264:11.843:58.23
9 Christian Smedegaard 4:27.40 4:35.21 Denmark 4:27.404:45.044:33.20
10 Matias Rasmussen 2:51.89 DNF Denmark 2:51.89DNFDNF
11 Theo Lyholm 5:04.94 Denmark 5:04.94
12 Jeppe Hansen DNF Denmark DNF
12 Steffen Nielsen DNF Denmark DNF

7x7x7 Cube Combined Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 3:43.79 NR 3:55.88 NR Denmark 3:43.794:04.143:59.72
2 Daniel Wallin 3:43.42 3:59.40 Sweden 3:43.423:59.144:15.64
3 Karina Grandjean Beck 3:51.97 3:59.45 Denmark 3:51.974:02.554:03.83
4 Callum Hales-Jepp 4:01.31 4:10.01 United Kingdom 4:21.814:06.924:01.31
5 Darja Makurina 4:14.26 4:28.16 Latvia 4:33.094:14.264:37.13
6 Daniel Vædele Egdal 4:39.47 4:52.38 Denmark 5:04.244:53.444:39.47
7 Fredrik Trondhjem 4:51.66 5:21.30 Denmark 5:34.765:37.484:51.66
8 Steffen Nielsen 5:07.55 5:28.57 Denmark 5:40.645:37.525:07.55
9 Magnus Patrick Kanstrup 5:30.78 5:41.96 Denmark 5:40.345:30.785:54.77
10 Matias Rasmussen 4:41.18 DNF Denmark 4:41.18DNFDNF
11 Rasmus Stub Detlefsen 7:20.04 Denmark 7:20.04

3x3x3 Blindfolded Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Callum Hales-Jepp 1:00.21 1:07.84 United Kingdom 1:10.821:12.481:00.21
2 Manu Vereecken 1:01.49 NR DNF Belgium 1:38.50DNF1:01.49
3 Martin Vædele Egdal 1:32.09 DNF Denmark DNF1:32.09DNF
4 Daniel Wallin 1:52.16 DNF Sweden DNF1:52.16DNF
5 Micki Kanaiya Harning 1:54.50 2:04.11 Denmark 2:10.822:07.001:54.50
6 Lars Vennike Nielsson 2:05.94 DNF Denmark DNF2:05.94DNF
7 Callum Goodyear 2:13.86 3:05.73 United Kingdom 2:58.312:13.864:05.03
8 Henrik Buus Aagaard 2:40.93 DNF Denmark DNFDNF2:40.93
9 Darja Makurina 2:43.87 DNF Latvia 3:28.62DNF2:43.87
10 Daniel Vædele Egdal 8:04.37 DNF Denmark 8:04.37DNFDNS
11 Christian Smedegaard DNF DNF Denmark DNFDNFDNF
11 Mikela Elleby Jørgensen DNF DNF Denmark DNFDNFDNS
11 Steffen Nielsen DNF DNF Denmark DNFDNFDNF
11 Victor Glyrskov DNF DNF Denmark DNFDNFDNF

3x3x3 Fewest Moves Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 27 NR 31.00 NR Denmark 273234
2 Callum Hales-Jepp 32 34.00 United Kingdom 333732
3 Daniel Vædele Egdal 34 35.33 Denmark 343636
4 Callum Goodyear 33 37.67 United Kingdom 334436
5 Rasmus Stub Detlefsen 38 42.00 Denmark 434538
6 Darja Makurina 34 NR 43.33 NR Latvia 344749
7 Nikolaj Olsen 49 52.33 Denmark 545449
8 Micki Kanaiya Harning 33 DNF Denmark 33DNF41
9 Henrik Buus Aagaard 35 DNF Denmark 3540DNF
10 Lars Vennike Nielsson 41 DNF Denmark 41DNFDNF
11 Fredrik Trondhjem 42 DNF Denmark 4245DNF
11 Steffen Nielsen 42 DNF Denmark 42DNFDNF
13 Christian Smedegaard 47 DNF Denmark DNSDNS47
14 Mikela Elleby Jørgensen 52 DNF Denmark DNFDNF52
15 Daniel Wallin DNF DNF Sweden DNSDNSDNF

3x3x3 One-Handed Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Callum Hales-Jepp 15.42 17.01 United Kingdom 18.8517.4617.0416.5315.42
2 Martin Vædele Egdal 14.87 17.27 Denmark 21.0017.2114.8716.5418.05
3 Daniel Wallin 13.94 18.57 Sweden 21.6623.1315.6818.3613.94
4 Karina Grandjean Beck 15.00 18.59 Denmark 17.6219.7915.0019.0519.10
5 Micki Kanaiya Harning 16.42 18.85 Denmark 17.6820.9416.4219.6019.27
6 Henrik Buus Aagaard 17.32 19.35 Denmark 18.7121.6517.6822.1717.32
7 Oscar Roth Andersen 17.84 20.76 Denmark 21.0422.4020.5020.7317.84
8 Daniel Vædele Egdal 19.93 20.82 Denmark 26.7119.9320.0020.8721.58
9 Thomas Schmidt 17.20 22.13 Denmark 17.2019.1823.6623.5528.25
10 Theo Lyholm 20.33 23.61 Denmark 22.0325.9620.3329.4722.85
11 Rasmus Stub Detlefsen 21.07 23.65 Denmark 21.0729.0621.8522.2826.83
12 Fredrik Trondhjem 20.18 25.28 Denmark 24.1324.6627.0535.6920.18
13 Victor Glyrskov 17.88 25.80 Denmark 25.8527.4717.8824.0727.67
14 Christian Smedegaard 23.71 25.80 Denmark 23.7131.6425.8226.4525.12
15 Darja Makurina 23.69 26.01 Latvia 28.9025.5123.6926.0026.53
16 Callum Goodyear 23.37 26.57 United Kingdom 28.4023.3730.5025.2126.09
17 Karl Taagaard Hansen 25.24 29.46 Denmark 27.7636.3026.0925.2434.54
18 Hampus Hellqvist 23.72 30.51 Sweden 30.2523.7227.6045.3933.69
19 August Jacoby Klemmensen 41.64 Denmark 1:00.6841.64
20 Lars Vennike Nielsson 43.00 Denmark 59.6243.00
21 Steffen Nielsen 47.53 Denmark 47.5350.37
22 Nikolaj Olsen 47.98 Denmark 47.9859.75
23 Philip Bækgaard Larsen 1:51.21 Denmark 1:51.213:28.44
24 Jeppe Hansen 1:59.83 Denmark 1:59.832:17.92

3x3x3 One-Handed Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 14.06 18.65 Denmark 14.0617.4419.5618.9620.90
2 Karina Grandjean Beck 16.43 18.72 Denmark 19.4616.7120.0216.4320.00
3 Callum Hales-Jepp 15.09 18.80 United Kingdom 15.0917.9519.7518.70DNF
4 Daniel Wallin 17.74 19.21 Sweden 19.5619.4217.7418.6523.22
5 Henrik Buus Aagaard 16.34 19.71 Denmark 19.7918.8120.5322.8016.34
6 Micki Kanaiya Harning 18.66 20.19 Denmark 18.6622.5019.3118.7622.65
7 Daniel Vædele Egdal 19.12 21.94 Denmark 26.4320.2922.3823.1619.12
8 Oscar Roth Andersen 19.53 22.11 Denmark 25.0720.3420.9127.1219.53
9 Theo Lyholm 18.90 24.25 Denmark 23.8626.4025.3118.9023.58
10 Thomas Schmidt 20.39 24.76 Denmark 20.3920.5021.8131.9834.17

3x3x3 With Feet Combined Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Vædele Egdal 39.10 41.41 Denmark 39.1043.6541.47
2 Henrik Buus Aagaard 45.56 47.53 Denmark 50.7146.3145.56
3 Callum Hales-Jepp 43.75 48.65 United Kingdom 52.1943.7550.00
4 Darja Makurina 57.63 1:04.92 Latvia 1:16.3757.631:00.76
5 Daniel Wallin 1:15.40 1:36.36 Sweden 1:17.982:15.711:15.40
6 Martin Vædele Egdal 1:30.81 1:53.38 Denmark 1:59.862:09.461:30.81
7 Callum Goodyear 2:15.61 United Kingdom 2:15.61

Clock Combined Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Thomas Schmidt 6.28 NR 7.42 NR Denmark 7.788.666.766.287.73
2 Daniel Wallin 5.20 7.61 Sweden 5.209.175.689.627.97
3 Klaus Andersen 7.20 8.26 Denmark 7.6110.838.648.547.20
4 Callum Hales-Jepp 8.34 9.36 United Kingdom 10.648.34DNF8.888.55
5 Martin Vædele Egdal 8.46 9.48 Denmark DNF10.209.388.468.85
6 Daniel Vædele Egdal 8.64 10.07 Denmark 11.419.138.6410.0611.02
7 Rasmus Stub Detlefsen 12.61 13.32 Denmark 13.89DNF12.8713.2112.61
8 Callum Goodyear 11.57 15.58 United Kingdom 17.3714.6314.7511.5718.20
9 Lovisa Eriksson 18.48 19.77 Sweden 19.8918.9018.4820.5221.14
10 Christian Smedegaard 17.03 21.23 Denmark 24.2417.0321.5120.2421.95
11 Nikolaj Olsen 27.74 30.91 Denmark 31.2929.6527.7431.79DNF
12 Steffen Nielsen 21.56 30.99 Denmark 21.5635.4325.7434.8232.42
13 Darja Makurina 9.30 NR DNF Latvia 15.529.309.47DNFDNF
14 Karl Taagaard Hansen 31.49 Denmark 31.49DNF
15 Micki Kanaiya Harning 46.61 Denmark DNF46.61
16 Fredrik Trondhjem 57.35 Denmark 57.3558.96
17 Victor Glyrskov 1:17.36 Denmark 1:17.36DNF

Megaminx Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Oscar Roth Andersen 45.99 50.51 Denmark 51.8050.7948.9545.99DNF
2 Daniel Wallin 56.27 1:03.67 Sweden 56.2758.8157.771:14.441:29.96
3 Karina Grandjean Beck 57.07 1:03.67 Denmark 1:05.411:03.971:01.631:06.4257.07
4 Callum Hales-Jepp 1:10.25 1:17.08 United Kingdom 1:16.481:10.251:21.581:19.251:15.51
5 Martin Vædele Egdal 1:09.68 1:19.88 Denmark 1:15.051:25.531:21.481:23.111:09.68
6 Zoé de Moffarts 1:10.69 1:22.88 Belgium 1:30.301:10.691:26.571:46.261:11.78
7 Daniel Vædele Egdal 1:23.31 1:30.91 Denmark 1:33.331:26.061:33.341:33.441:23.31
8 Thomas Schmidt 1:31.35 1:37.94 Denmark 2:03.291:35.591:39.201:39.021:31.35
9 Callum Goodyear 1:39.65 1:43.74 United Kingdom 1:39.651:43.201:41.831:55.931:46.20
10 Lovisa Eriksson 1:51.21 1:54.52 Sweden DNF1:59.351:51.211:52.291:51.91
11 Karl Taagaard Hansen 2:01.63 Denmark 2:12.342:01.63
12 Rasmus Stub Detlefsen 2:09.55 Denmark 2:41.822:09.55
13 Micki Kanaiya Harning 2:13.16 Denmark 2:13.16DNF
14 Lars Vennike Nielsson 2:22.31 Denmark 2:22.313:30.23
15 Magnus Patrick Kanstrup 2:37.52 Denmark 2:52.892:37.52
16 Steffen Nielsen 2:45.05 Denmark 3:33.942:45.05
17 Nikolaj Olsen 3:10.58 Denmark 3:10.583:14.32
18 Fredrik Trondhjem 5:24.66 Denmark DNF5:24.66
19 Jeppe Hansen 6:54.92 Denmark DNF6:54.92

Megaminx Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Oscar Roth Andersen 45.91 54.00 Denmark 53.1754.2045.9155.2054.62
2 Daniel Wallin 55.77 1:02.51 Sweden 58.111:03.281:06.131:08.6355.77
3 Karina Grandjean Beck 1:03.38 1:05.83 Denmark 1:06.601:07.881:06.891:03.381:04.01
4 Zoé de Moffarts 1:08.43 1:12.22 Belgium 1:14.951:26.081:08.431:10.231:11.48
5 Callum Hales-Jepp 1:04.67 1:14.58 United Kingdom 1:22.431:09.191:23.081:04.671:12.12
6 Martin Vædele Egdal 1:17.37 1:22.71 Denmark 1:17.371:20.751:39.811:26.031:21.35
7 Daniel Vædele Egdal 1:22.86 1:29.73 Denmark 1:29.471:22.861:27.371:35.401:32.34
8 Callum Goodyear 1:25.10 1:41.08 United Kingdom 1:25.961:25.101:40.611:57.191:56.68
9 Thomas Schmidt 1:37.26 1:47.81 Denmark 1:37.261:48.441:53.181:51.161:43.84
10 Lovisa Eriksson 1:37.48 1:52.56 Sweden 1:37.481:55.061:47.211:55.422:03.23

Pyraminx First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 3.18 4.27 Denmark 3.186.814.973.534.31
2 Daniel Wallin 3.67 4.39 Sweden 4.023.674.775.574.37
3 Oscar Roth Andersen 3.27 4.56 Denmark 3.275.844.374.524.79
4 Thomas Schmidt 4.46 4.99 Denmark 4.465.594.666.754.72
5 Daniel Vædele Egdal 4.31 5.44 Denmark 5.214.316.065.048.68
6 Karina Grandjean Beck 4.39 6.12 Denmark 4.395.998.734.637.73
7 Hampus Hellqvist 5.58 6.18 Sweden 5.586.596.287.185.67
8 Micki Kanaiya Harning 4.44 6.48 Denmark 5.544.447.076.827.59
9 Zoé de Moffarts 5.57 7.27 Belgium 8.569.085.576.506.76
10 Callum Hales-Jepp 6.20 7.56 United Kingdom 7.128.586.206.9719.57
11 Rasmus Stub Detlefsen 5.91 7.66 Denmark 5.919.2010.936.127.66
12 Callum Goodyear 6.03 7.71 United Kingdom 8.3110.476.957.866.03
13 Victor Glyrskov 3.80 8.31 Denmark 3.809.609.3813.225.96
14 Karl Taagaard Hansen 7.04 8.40 Denmark 8.018.39DNF7.048.79
15 Christian Smedegaard 8.68 9.42 Denmark 12.309.578.689.179.51
16 Magnus Patrick Kanstrup 6.91 10.36 Denmark 6.919.1712.539.3921.39
17 Fredrik Trondhjem 9.06 10.48 Denmark 13.209.069.8810.3311.24
18 Johs Hollænder 10.57 11.37 Denmark 11.3911.1116.9511.6210.57
19 Max Rune Jensen 10.96 12.84 Denmark 10.9613.4313.6311.4718.06
20 Theo Lyholm 7.09 12.97 Denmark 7.0910.3711.7116.82DNF
21 Adam Marcellus Kelly 10.01 13.32 Denmark 13.6212.3014.0315.0810.01
22 Niclas Ahl Olsen 9.42 13.52 Denmark 14.2713.7113.449.4213.41
23 Tristan Hesselholt 7.96 14.02 Denmark 13.2515.217.96DNF13.59
24 Lars Vennike Nielsson 11.17 14.28 Denmark 19.4815.2813.1711.1714.40
25 Lovisa Eriksson 11.73 14.86 Sweden 17.8711.7313.76DNF12.95
26 Klaus Andersen 11.58 15.98 Denmark 13.9317.5518.7111.5816.47
27 Mikkel Brinks Jensen 14.17 16.25 Denmark 14.1728.3816.7116.0815.97
28 Amalie Petersen 15.47 16.70 Denmark 15.4718.1016.9316.8516.33
29 Mikela Elleby Jørgensen 13.49 17.32 Denmark 16.0118.8926.7217.0713.49
30 Ulrik Funder Carstensen 7.53 19.43 Denmark 7.5314.9626.0017.3327.67
31 Rasmus Jul Nielsson 8.07 20.43 Denmark 8.0715.6927.2121.5824.01
32 Steffen Nielsen 10.66 20.66 Denmark 10.6618.2023.5920.1935.08
33 Jeppe Hansen 11.91 21.19 Denmark 36.2837.4913.3913.8911.91
34 Michael Alexander Vennike Nielsson 13.37 24.86 Denmark 13.3721.10DNF37.9515.54
35 Philip Bækgaard Larsen 1:24.01 3:44.08 Denmark DNF2:16.651:24.012:36.986:18.62
36 Nikolaj Olsen 7.26 DNF Denmark 7.2613.65DNFDNF11.01

Pyraminx Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Martin Vædele Egdal 3.18 4.06 Denmark 5.973.584.144.453.18
2 Daniel Wallin 3.23 4.27 Sweden 4.283.233.974.854.55
3 Oscar Roth Andersen 3.55 5.03 Denmark 3.554.145.075.88DNF
4 Thomas Schmidt 3.75 5.05 Denmark 5.125.724.323.755.94
5 Micki Kanaiya Harning 4.58 5.32 Denmark 5.094.586.155.934.93
6 Hampus Hellqvist 5.16 6.35 Sweden 7.015.165.496.569.65
7 Daniel Vædele Egdal 5.33 6.40 Denmark 7.055.925.337.176.24
8 Karina Grandjean Beck 6.44 7.31 Denmark 7.686.447.158.947.09
9 Zoé de Moffarts 7.05 9.27 Belgium 11.027.059.327.7710.73
10 Callum Hales-Jepp 6.42 9.79 United Kingdom 8.4411.1112.289.816.42

Skewb Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Vædele Egdal 3.30 4.47 Denmark 4.824.534.313.304.56
2 Rasmus Stub Detlefsen 3.89 5.08 Denmark 7.125.523.895.294.43
3 Callum Hales-Jepp 4.81 5.35 United Kingdom 5.544.945.564.818.00
4 Thomas Schmidt 4.63 5.54 Denmark 5.396.004.635.2310.41
5 Daniel Wallin 3.31 5.89 Sweden 4.295.628.343.317.77
6 Martin Vædele Egdal 4.52 6.69 Denmark 4.526.576.457.0511.63
7 Micki Kanaiya Harning 6.04 7.53 Denmark 6.9010.026.048.706.99
8 Oscar Roth Andersen 6.66 7.63 Denmark 7.946.667.237.7111.61
9 Darja Makurina 5.67 7.90 Latvia 6.205.679.7510.367.76
10 Lovisa Eriksson 7.20 8.62 Sweden 7.209.088.778.019.21
11 Victor Glyrskov 6.57 8.86 Denmark 8.5614.888.989.046.57
12 Magnus Patrick Kanstrup 8.40 9.90 Denmark 10.668.4011.809.389.65
13 Fredrik Trondhjem 6.83 10.34 Denmark 8.9210.7612.506.8311.34
14 Zoé de Moffarts 8.20 11.39 Belgium 13.1611.448.2010.4712.27
15 Karina Grandjean Beck 10.19 12.23 Denmark 11.5214.3610.8216.0310.19
16 Max Rune Jensen 8.57 12.26 Denmark 17.7712.9613.0810.748.57
17 Karl Taagaard Hansen 10.97 13.03 Denmark 14.5011.5315.2613.0610.97
18 Hugo Larsén 8.98 13.11 Denmark 12.208.9813.7113.4116.04
19 Theo Lyholm 8.66 13.66 Denmark 15.9915.679.338.66DNF
20 Christian Smedegaard 8.77 16.01 Denmark 12.1317.08DNF8.7718.83
21 Anton Opstrup Birchløv 13.45 16.06 Denmark 15.2317.2416.7213.4516.24
22 Nikolaj Olsen 12.29 16.24 Denmark 22.9116.8516.2915.5712.29
23 Lars Vennike Nielsson 13.77 17.71 Denmark 14.6122.2119.7113.7718.80
24 Ulrik Funder Carstensen 14.04 17.93 Denmark 20.8815.2420.6217.9214.04
25 Tristan Hesselholt 10.20 19.47 Denmark 24.8110.2021.2220.7616.42
26 Klaus Andersen 15.49 22.07 Denmark 30.9016.3730.4219.4115.49
27 Niclas Ahl Olsen 20.60 24.03 Denmark 26.6624.0224.5020.6023.58
28 Mikkel Brinks Jensen 15.11 24.29 Denmark 22.5915.1127.7522.5249.67
29 Jeppe Hansen 14.77 25.70 Denmark 36.9020.5614.7737.6819.63
30 Amalie Petersen 13.10 28.67 Denmark 21.5413.1038.4628.4136.06
31 Steffen Nielsen 42.60 Denmark 42.60DNF

Skewb Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 3.24 4.16 Sweden 5.373.244.084.174.23
2 Daniel Vædele Egdal 3.77 4.26 Denmark 4.134.284.373.774.88
3 Thomas Schmidt 3.45 5.17 Denmark 3.455.375.474.666.32
4 Rasmus Stub Detlefsen 3.92 5.64 Denmark 3.925.255.7810.035.90
5 Martin Vædele Egdal 4.87 5.80 Denmark 6.775.435.194.877.26
6 Callum Hales-Jepp 6.04 6.75 United Kingdom 7.166.286.826.047.20
7 Darja Makurina 6.17 7.02 Latvia 8.446.956.557.556.17
8 Micki Kanaiya Harning 5.78 8.08 Denmark 8.095.786.829.34DNF
9 Lovisa Eriksson 6.55 8.31 Sweden 6.558.409.628.607.94
10 Oscar Roth Andersen 6.02 10.23 Denmark 12.218.679.82DNF6.02

Square-1 Combined First round

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 10.79 14.00 Sweden 13.2213.5315.9610.7915.25
2 Rasmus Stub Detlefsen 13.89 15.98 Denmark 24.8015.5016.6915.7413.89
3 Martin Vædele Egdal 11.78 16.21 Denmark 17.2511.7830.0517.5013.89
4 Daniel Vædele Egdal 14.44 17.66 Denmark 18.2716.9217.7914.4420.52
5 Thomas Schmidt 14.69 18.34 Denmark 18.4817.9414.6922.5618.59
6 Callum Hales-Jepp 19.73 25.05 United Kingdom 29.5120.5527.4319.7327.18
7 Christian Smedegaard 17.48 25.71 Denmark 32.4326.7323.5217.4826.89
8 Henrik Buus Aagaard 22.92 32.37 Denmark 34.7036.7131.5022.9230.90
9 Karina Grandjean Beck 25.05 37.62 Denmark 32.45DNF25.0549.6330.79
10 Victor Glyrskov 24.90 38.18 Denmark 1:39.0438.6024.9043.0032.93
11 Micki Kanaiya Harning 35.75 50.75 Denmark 58.9537.3635.7555.951:55.94
12 Steffen Nielsen 1:02.32 Denmark 1:02.321:04.03
13 Lovisa Eriksson 1:16.67 Sweden 1:27.341:16.67
14 Fredrik Trondhjem 1:16.94 Denmark 1:16.941:21.02
15 Jeppe Hansen 1:25.35 Denmark 1:27.151:25.35
16 Adam Marcellus Kelly 1:32.09 Denmark 1:32.092:11.58

Square-1 Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Daniel Wallin 11.51 12.57 Sweden 14.0813.4012.4111.8911.51
2 Martin Vædele Egdal 12.18 15.67 NR Denmark 16.1717.2413.5912.1823.65
3 Thomas Schmidt 12.46 15.75 Denmark 19.7817.7115.2412.4614.31
4 Rasmus Stub Detlefsen 13.29 17.14 Denmark 13.3119.32DNF18.7913.29
5 Daniel Vædele Egdal 11.17 NR 17.79 Denmark 32.3218.4818.3016.5911.17
6 Callum Hales-Jepp 16.78 20.88 United Kingdom 20.2623.0823.9416.7819.29
7 Christian Smedegaard 18.91 23.85 Denmark 31.9521.2218.9130.5619.78
8 Henrik Buus Aagaard 23.04 28.09 Denmark 23.7631.3431.4329.1723.04
9 Karina Grandjean Beck 26.79 34.76 Denmark 34.3639.5426.7947.8130.39
10 Victor Glyrskov 28.19 35.88 Denmark 34.5333.7839.3352.9928.19

4x4x4 Blindfolded Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Callum Hales-Jepp 4:41.95 United Kingdom DNF4:41.95
2 Callum Goodyear DNF United Kingdom DNFDNF
2 Henrik Buus Aagaard DNF Denmark DNFDNF
2 Lars Vennike Nielsson DNF Denmark DNFDNF
2 Manu Vereecken DNF Belgium DNFDNF
2 Martin Vædele Egdal DNF Denmark DNFDNS
2 Steffen Nielsen DNF Denmark DNFDNS

5x5x5 Blindfolded Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Manu Vereecken 16:43.00 NR Belgium 16:43.00DNS
2 Callum Goodyear DNF United Kingdom DNFDNS
2 Callum Hales-Jepp DNF United Kingdom DNFDNF
2 Henrik Buus Aagaard DNF Denmark DNFDNS
2 Lars Vennike Nielsson DNF Denmark DNFDNS
2 Martin Vædele Egdal DNF Denmark DNFDNS

3x3x3 Multi-Blind Final

# Name Best Average Citizen of Solves
1 Callum Hales-Jepp 11/13 47:39 United Kingdom 11/13 47:39
2 Manu Vereecken 9/10 47:57 Belgium 9/10 47:57
3 Darja Makurina 3/4 35:50 Latvia 3/4 35:50
4 Henrik Buus Aagaard 2/3 15:54 Denmark 2/3 15:54
5 Lars Vennike Nielsson 2/4 30:00 Denmark 2/4 30:00
6 Callum Goodyear DNF United Kingdom DNF
6 Martin Vædele Egdal DNF Denmark DNF
6 Micki Kanaiya Harning DNF Denmark DNF
6 Steffen Nielsen DNF Denmark DNF