Mongolia Championship 2020


Date
Feb 1 - 2, 2020
City
Ulaanbaatar, Mongolia
Venue

Nest Education High School

Address
Nest High School, 7a, Namyanjanu Street, 13th Khoroolol, 18th Khoroo, Bayanzurkh District, Ulaanbaatar, Mongolia
Details

Sport hall, 1st floor

Organizers
Maralgoo Ganbold (Ганболд Маралгоо), Myagmardorj Ulziijargal (Өлзийжаргал Мягмардорж), and Sergelenbat Nymdorj
WCA Delegate
Myagmardorj Ulziijargal (Өлзийжаргал Мягмардорж)
Contact

Mongolian Speedcubers Association *Myagmardorj Ulziijargal

Download all the competition's details as PDF here.
Information

Рубик шооны Монгол улсын аварга шалгаруулах албан ёсны тэмцээн

This competition is the official Championship of Mongolia.
Only Mongolian citizens are eligible to win prizes and titles.
The competition remains open for all nationalities to compete.

Тэмцээнтэй холбоотой мэдээлэл/ Information of Mongolian competitions
Тэмцээнд бүртгүүлэх заавар/ Instruction of registration

Холбоо барих/Contact:
Facebook: Myagmardorj Ulziijargal

Утас/Phone:
(976) 89589811 - Maralgoo Ganbold
(976) 89199853 - Myagmardorj Ulziijargal

Events
Number of times bookmarked
20
Registration period

Online registration opened and closed .

Registration requirements
Create a WCA account here if you don't have one.
If this is not your first competition, associate your WCA ID to your WCA account here.
Register for this competition here.
There is a competitor limit of 240 competitors.
The base registration fee for this competition is 30,000 ₮ (Mongolian Tögrög).
Registration fees won't be refunded under any circumstance.
No on the spot registrations will be accepted.
Spectators can attend paying an entry fee of 5,000 ₮ (Mongolian Tögrög).

Тэмцээний суурь хураамж: 30000₮ ба үүнд:

  • 3x3x3
  • 2x2x2
  • Pyraminx (эдгээр шооны төрлүүд багтана)

Бусад төрлүүд нэмэлт хураамжтай бөгөөд үүнд:

  • 4x4x4 = 3000₮
  • 5x5x5 = 3000₮
  • 6x6x6 = 3000₮
  • One-handed (Нэг гар) = 3000₮
  • 3BLD (Харахгүй эвлүүлэх) = 3000₮
  • Megaminx = 3000₮
  • Skewb = 3000₮
  • Square-1 = 3000₮

Хураамж төлөх:

Хаан банк: 5021585513

Данс эзэмшигч: Г.Маралгоо

                                       САНАМЖ:

1. Хураамжийг шилжүүлэхдээ гүйлгээгий утга хэсэгт зөвхөн тэмцээнд оролцох тамирчны овог нэр, холбоо барих дугаарыг бүтнээр нь бичиж явуулах ёстойг анхаарна уу.

2. Хураамжийг шилжүүлэхдээ зөв үнийн дүнгээр явуулах ёстойг анхаарна уу.


Base registration fee of: 30000₮

  • 3x3x3
  • 2x2x2
  • Pyraminx (These events are included)

Fee of other events:

  • 4x4x4 = 3000₮
  • 5x5x5 = 3000₮
  • 6x6x6 = 3000₮
  • One-handed (Нэг гар) = 3000₮
  • 3BLD (Харахгүй эвлүүлэх) = 3000₮
  • Megaminx = 3000₮
  • Skewb = 3000₮
  • Square-1 = 3000₮

Pay of fee:

Khan bank: 5021585513

Account holder: G.Maralgoo

                                    MEMENTO: 

1. The transfer fee must include the full name and contact number of the competitor in the transaction value only.

2. Please note that the fee must be paid at the right amount.

Event Round Format Time limit Cutoff Proceed
3x3x3 Cube First round Ao5 3:00.00 Top 60 advance to next round
Second round Ao5 2:00.00 Top 16 advance to next round
Final Ao5 1:00.00
2x2x2 Cube First round Ao5 1:00.00 Top 60 advance to next round
Second round Ao5 1:00.00 Top 20 advance to next round
Final Ao5 1:00.00
4x4x4 Cube Combined First round Bo2 / Ao5 3:00.00 2 attempts to get < 2:30.00 Top 8 advance to next round
Final Ao5 2:00.00
5x5x5 Cube Combined Final Bo2 / Ao5 4:00.00 2 attempts to get < 3:00.00
6x6x6 Cube Combined Final Bo1 / Mo3 6:00.00 1 attempt to get < 5:00.00
3x3x3 Blindfolded First round Bo3 7:00.00 Top 5 advance to next round
Final Bo3 7:00.00
3x3x3 One-Handed Combined First round Bo2 / Ao5 2:00.00 2 attempts to get < 1:00.00 Top 10 advance to next round
Final Ao5 2:00.00
Megaminx Combined Final Bo2 / Ao5 4:00.00 2 attempts to get < 3:00.00
Pyraminx First round Ao5 1:00.00 Top 60 advance to next round
Second round Ao5 1:00.00 Top 20 advance to next round
Final Ao5 1:00.00
Skewb First round Ao5 1:00.00 Top 12 advance to next round
Final Ao5 1:00.00
Square-1 Combined First round Bo2 / Ao5 2:00.00 2 attempts to get < 1:00.00 Top 8 advance to next round
Final Ao5 2:00.00

You are viewing the schedule for the venue Nest Education High School.
The schedule is displayed in the timezone Asia/Ulaanbaatar.

Display the schedule as:
ALL

Schedule for Saturday (February 01, 2020)

From 08:00 AM
To 08:40 AM
Registration
Sport hall, 1st floor
From 08:40 AM
To 08:50 AM
Tutorial for new competitors
Sport hall, 1st floor
From 08:50 AM
To 09:00 AM
Opening
Sport hall, 1st floor
From 09:00 AM
To 09:20 AM
6x6x6 Cube Combined Final
Sport hall, 1st floor
Format
Bo1 / Mo3
Time limit
6:00.00
Cutoff
1 attempt to get < 5:00.00
From 09:20 AM
To 09:40 AM
Megaminx Combined Final
Sport hall, 1st floor
Format
Bo2 / Ao5
Time limit
4:00.00
Cutoff
2 attempts to get < 3:00.00
From 09:40 AM
To 12:00 PM
3x3x3 Cube First round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
3:00.00
Proceed
Top 60 advance to next round
From 12:00 PM
To 12:50 PM
5x5x5 Cube Combined Final
Sport hall, 1st floor
Format
Bo2 / Ao5
Time limit
4:00.00
Cutoff
2 attempts to get < 3:00.00
From 12:50 PM
To 01:50 PM
Lunch
Sport hall, 1st floor
From 01:50 PM
To 03:20 PM
Pyraminx First round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
Proceed
Top 60 advance to next round
From 03:20 PM
To 03:50 PM
3x3x3 Blindfolded First round
Sport hall, 1st floor
Format
Bo3
Time limit
7:00.00
Proceed
Top 5 advance to next round
From 03:50 PM
To 05:20 PM
2x2x2 Cube First round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
Proceed
Top 60 advance to next round
From 05:20 PM
To 05:50 PM
3x3x3 One-Handed Combined First round
Sport hall, 1st floor
Format
Bo2 / Ao5
Time limit
2:00.00
Cutoff
2 attempts to get < 1:00.00
Proceed
Top 10 advance to next round
From 05:50 PM
To 06:20 PM
Square-1 Combined First round
Sport hall, 1st floor
Format
Bo2 / Ao5
Time limit
2:00.00
Cutoff
2 attempts to get < 1:00.00
Proceed
Top 8 advance to next round
From 06:30 PM
To 07:00 PM
Awards
Sport hall, 1st floor

Schedule for Sunday (February 02, 2020)

From 08:50 AM
To 09:00 AM
Opening
Sport hall, 1st floor
From 09:00 AM
To 09:50 AM
4x4x4 Cube Combined First round
Sport hall, 1st floor
Format
Bo2 / Ao5
Time limit
3:00.00
Cutoff
2 attempts to get < 2:30.00
Proceed
Top 8 advance to next round
From 09:50 AM
To 10:50 AM
3x3x3 Cube Second round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
2:00.00
Proceed
Top 16 advance to next round
From 10:50 AM
To 11:20 AM
Skewb First round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
Proceed
Top 12 advance to next round
From 11:20 AM
To 12:10 PM
2x2x2 Cube Second round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
Proceed
Top 20 advance to next round
From 12:10 PM
To 01:00 PM
Pyraminx Second round
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
Proceed
Top 20 advance to next round
From 01:00 PM
To 01:20 PM
Square-1 Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
2:00.00
From 01:20 PM
To 01:40 PM
3x3x3 Blindfolded Final
Sport hall, 1st floor
Format
Bo3
Time limit
7:00.00
From 01:40 PM
To 02:40 PM
Lunch
Sport hall, 1st floor
From 02:40 PM
To 03:10 PM
4x4x4 Cube Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
2:00.00
From 03:10 PM
To 03:30 PM
3x3x3 One-Handed Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
2:00.00
From 03:30 PM
To 03:50 PM
Skewb Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
From 03:50 PM
To 04:20 PM
Pyraminx Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
From 04:20 PM
To 04:50 PM
2x2x2 Cube Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
From 05:00 PM
To 06:20 PM
3x3x3 Cube Final
Sport hall, 1st floor
Format
Ao5
Time limit
1:00.00
From 06:30 PM
To 07:00 PM
Awards
Sport hall, 1st floor

MONGOLIA CHAMPIONSHIP 2020

РУБИК ШООНЫ МОНГОЛ УЛСЫН АВАРГА ШАЛГАРУУЛАХ АЛБАН ЁСНЫ НЭЭЛТТЭЙ ТЭМЦЭЭНИЙ УДИРДАМЖ

Тэмцээний зорилго:
- Монгол улсад оюуны спортын нэг төрөл болох рубик шооны спортыг хөгжүүлэх
- Рубик шоо сонирхогч хүүхэд залуусыг дэмжиж, үе тэнгийнхэндээ зөв үлгэр дууриалал үзүүлэх
- Олон улсад өөрийн орноо таниулан сурталчилах
- Тив дэлхийн хэмжээний өндөр ур чадвартай тамирчдыг тодруулах
- Олон улсын жишигт нийцэх тэмцээн уралдааныг өөрийн орондоо тасралтгүй зохион байгуулах
- Шударга өрсөлдөөнийг бий болгох
- Рубик шоогоор дамжуулан нөхөрлөлийн үнэ цэнийг шоо сонирхогч хүн бүхэнд түгээх эрхэм зорилготой.

Тэмцээний удирдлага, зохион байгуулалт:
“Mongolia Championship 2020” Рубик шооны Монгол улсын аварга шалгаруулах албан ёсны нээлттэй тэмцээнийг:
- Дэлхийн Шооны Холбоо (WCA)
- Монголын Хурдны Шоочдын Холбоо (MSA)
- NEST EDUCATION high school
хамтран зохион байгуулж байгаа бөгөөд тэмцээнийг зохион байгуулах багт:

- Дэлхийн Шооны Холбооны төлөөлөгч:
Myagmardorj Ulziijargal (Ө. Мягмардорж)
- Зохион байгуулагч:
Maralgoo Ganbold (Г. Маралгоо)
Sergelenbat Nyamdorj (Н.Сэргэлэнбат)
Тэмцээнд Дэлхийн шооны холбооноос гаргасан албан ёсны дүрмийг баримтална. Тэмцээний үйл явц, дүн мэдээг Дэлхийн шооны холбооны төлөөлөгч удирдаж явуулна.

Тэмцээний ивээн тэтгэгч:
- QiYi MoFangGe
- MEGA speed cube store

Тэмцээний хугацаа болон газар:
- Тэмцээн 2020 оны 2-р сарын 1,2-н буюу Бямба, Ням гарагийн
09:00-18:00 цагийн хооронд явагдана.
- Тэмцээн Улаанбаатар хотын “NEST” ахлах сургуулийн зааланд зохион байгуулагдана.
Тэмцээний хамрах хүрээ, төрөл:
- Тэмцээний бүртгэл улс үндэстэн харгалзахгүй бүх хүнд нээлттэй.
- Тэмцээний үндсэн төрлүүд насны ангилалгүй бөгөөд албан ёсны 11 төрлөөр зохион байгуулагдана.
Үүнд:
- 3x3x3 - 3x3 Нэг гар (One-Handed)
- 2x2x2 - 3x3 Харахгүй (3BLD)
- 4x4x4 - Megaminx (12 талт)
- 5x5x5 - Гурвалжин (Pyraminx)
- 6x6x6 - Дөрвөлжин-1 (Square-1)

- Ташуу шоо (Skewb)

Жич: Нэг тамирчин хэдэн ч төрөлд оролцож болно.

Тамирчны хязгаар: 240

Тэмцээний бүртгэл:
1. Тэмцээний бүртгэл нь 2019 оны 12-р сарын 24-ны 08:00 цагаас эхлэн 2019 оны 1-р сарын 18-ны 20:00 цаг хүртэл явагдана.
2. Тэмцээний бүртгэл зөвхөн онлайнаар явагдах бөгөөд доорх холбоосоор нэвтэрч өөрийг бүртгэлийг хийнэ
https://www.worldcubeassociation.org/competitions/MongoliaChampionship2020/register
3. Бүртгэлтэй холбоотой асуудал гарвал зохион байгуулагчидтай холбогдоно уу.
Тэмцээнд мөрдөх журам:
- Тамирчид цагаан футболкаар жигдэрсэн байх
- Тамирчин тэмцээн эхлэхээс 30 минутын өмнө тэмцээн болох газар ирж бүртгэлээ баталгаажуулах,
- Тамирчин өөрийн оролцох шооны төрөл эхлэхээс 5 минутын өмнө бэлэн байх
- Тамирчин тэмцээнд оролцох шоогоо бэлдсэн байх (шоо нь тэмцээний дүрэмд нийцсэн байх)
- Сонгогдсон тамирчид өөрсдийн ажил үүргийг хариуцлагатай хийж гүйцэтгэх (холилт)
- Тамирчин нь Дэлхийн шооны холбооны албан ёсны дүрэмтэй танилцсан байх хэрэгтэй.
https://www.worldcubeassociation.org/regulations
- Оролдлого хийж буй тамирчинд саад болохгүй байх
- Тамирчид хувийн сахилга баттай байж тэмцээн зохион байгуулагдаж буй газарт хэт чанга дуу чимээ гаргах, хурдтай гүйх, эд материал эвдэлж сүйтгэсэн тохиолдолд тэмцээний зохион байгуулах комисс тухайн тамирчинг тэмцээнээс хасах болохыг анхаарна уу. ❗❗❗

Тэмцээний шагнал:
Тэмцээний албан ёсны төрөл тус бүрд эхний 3 байр шалгаруулж дараах шагналыг олгоно.
Үүнд:
НЭГДҮГЭЭР БАЙР – Өргөмжлөл, Алтан медаль, Шоо
ХОЁРДУГААР БАЙР- Өргөмжлөл, Мөнгөн медаль, Шоо
ГУРАВДУГААР БАЙР- Өргөмжлөл, Хүрэл медаль, Шоо
Тэмцээний 3х3х3 шооны төрлийн 1-р шатанд үзүүлсэн амжилтаар нь насны ангилал тус бүрт эхний 3 байр шалгаруулж дараах шагналыг олгоно.
Үүнд:
- 4-5 нас - 10-12 нас
- 6-7 нас - 13-15 нас
- 8-9 нас - 16+ нас
НЭГДҮГЭЭР БАЙР – Өргөмжлөл, Алтан медаль
ХОЁРДУГААР БАЙР- Өргөмжлөл, Мөнгөн медаль
ГУРАВДУГААР БАЙР- Өргөмжлөл, Хүрэл медаль
- Рубик Шоо (3х3х3 шооны)-ны төрөлд финалын шатанд тэргүүн байр эзэлсэн тамирчинд цом гардуулна.
- Зохион байгуулагч комиссын зүгээс тэмцээнд оролцсон тамирчин бүрт сертификат болон гарын бэлэг гардуулна.
- Ивээн тэтгэгчээр ямар нэгэн байгууллага, хувь хүн оролцвол ивээн тэтгэгчийн шагнал гардуулна.

Тэмцээнтэй холбоотой дэлгэрэнгүй мэдээллийг:
https://www.facebook.com/Mongoliacubecompetition
Фэйсбүүк хуудсаар авах боломжтой. Энэ удирдамжид тусгагдаагүй бусад асуудлыг тухай бүрд нь тэмцээний комисс болон зохион байгуулагч нар шийдвэрлэнэ.
" Mongolia Championship 2020" тэмцээний албан ёсны комисс
✉Мэйл хаяг: myagmardorjmiga@gmail.com
📞Утас: 89589811, 89199853, 86668007

Time limit

If you reach the time limit during your solve, the judge will stop you and your result will be DNF (see Regulation A1a4).

Cutoff

The result to beat to proceed to the second phase of a combined round (see Regulation 9g).

Format

The format describes how to determine the ranking of competitors based on their results. The list of allowed formats per event is described in Regulation 9b. See Regulation 9f for a description of each format.