Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Martin Vædele Egdal 4.59 Denmark Danish Championship 2020
2 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
3 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
4 Vicenzo Guerino Cecchini 5.00 Brazil Schoolmark Open 2018
5 Benjamin Gottschalk 5.11 United States Washington Championship 2020
6 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
7 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
8 David Epstein 5.24 Australia Melbourne Summer 2021
9 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
10 Michał Krasowski 5.30 Poland LLS V Final 2019
11 David Epstein 5.32 Australia Solving in Sale 2021
11 David Epstein 5.32 Australia Solving in Sale 2021
13 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
14 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
15 David Epstein 5.40 Australia Solving in Sale 2021
16 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
17 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
18 Michał Krasowski 5.45 Poland LLS V Final 2019
19 Daniel Karnaukh 5.49 United States CubingUSA Nationals 2018
19 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
21 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
22 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
23 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
24 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
25 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
26 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
27 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
28 Vicenzo Guerino Cecchini 5.59 Brazil South American Championship 2018
29 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
30 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
31 Aiden Bartlett 5.64 United States UBC Open 2020
32 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
33 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
33 Rasmus Stub Detlefsen 5.66 Denmark Royal Corner Twist 2018
35 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
36 Rasmus Stub Detlefsen 5.69 Denmark Greve Gymnasium 2020
37 Aiden Bartlett 5.70 United States Oregon State Leap Day 2020
38 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
39 Charlie Stark 5.73 United Kingdom Guildford Open 2017
40 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
40 Benjamin Gottschalk 5.75 United States Oregon State Leap Day 2020
40 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
43 David Epstein 5.77 Australia Solving in Sale 2021
43 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
45 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
46 Daniel Karnaukh 5.81 United States New Jersey Championship 2018
47 Max Siauw 5.82 United States Washington Championship 2020
48 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
49 Daniel Karnaukh 5.85 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
49 Helmer Ewert 5.85 Sweden Greve Gymnasium 2020
49 Rasmus Stub Detlefsen 5.85 Denmark Danish Championship 2020
52 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
52 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
52 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
52 Michał Krasowski 5.86 Poland MLS Warszawa 2020
56 Jode Brewster 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
56 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
56 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
56 Zijia Feng (冯子甲) 5.87 China Jiaozuo Open 2017
60 Benjamin Gottschalk 5.88 United States UBC Open 2020
60 Nathan Dwyer 5.88 United States Buzzer Beater 2017
60 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
63 Michał Krasowski 5.90 Poland LLS II 2020
64 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
65 David Epstein 5.94 Australia Barwon Cube for the Kids 2021
65 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
65 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
68 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
68 Michał Krasowski 5.95 Poland PST Łuków 2019
68 Vicenzo Guerino Cecchini 5.95 Brazil II Barueri Open 2018
71 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
71 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
73 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
74 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
74 Michał Krasowski 5.98 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
74 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
74 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
78 Rasmus Stub Detlefsen 5.99 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
79 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
80 Eva Kato 6.01 United States Western Championship 2019
81 Michał Krasowski 6.02 Poland LLS III v2 2020
82 Michał Krasowski 6.03 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
82 Rasmus Stub Detlefsen 6.03 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
84 Rasmus Stub Detlefsen 6.04 Denmark Vestegnen Open 2017
84 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
86 Martin Vædele Egdal 6.06 Denmark Manchester Open 2018
87 Aiden Bartlett 6.07 United States Northwest Championship 2019
87 Firstian Fushada (符逢城) 6.07 Indonesia Tolong Diam Medan 2018
89 Sameer Aggarwal 6.08 United States Oregon State Leap Day 2020
90 Helmer Ewert 6.10 Sweden Nordic Championship 2018
90 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
90 Michał Krasowski 6.10 Poland LLS V Final 2019
90 Rasmus Stub Detlefsen 6.10 Denmark Greve Gymnasium 2020
94 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
94 Zhiquan Li (李志权) 6.11 China Guangzhou Good Afternoon 2020
96 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
96 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
98 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
99 Michał Krasowski 6.15 Poland Dragon Cubing 2020
99 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019