Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
2 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
3 Vicenzo Guerino Cecchini 5.00 Brazil Schoolmark Open 2018
4 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
5 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
6 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
7 Michał Krasowski 5.30 Poland LLS V Final 2019
8 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
9 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
10 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
11 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
12 Michał Krasowski 5.45 Poland LLS V Final 2019
13 Daniel Karnaukh 5.49 United States CubingUSA Nationals 2018
13 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
15 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
16 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
17 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
18 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
19 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
20 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
21 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
22 Vicenzo Guerino Cecchini 5.59 Brazil South American Championship 2018
23 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
24 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
25 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
26 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
26 Rasmus Stub Detlefsen 5.66 Denmark Royal Corner Twist 2018
28 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
29 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
30 Charlie Stark 5.73 United Kingdom Guildford Open 2017
31 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
31 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
33 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
34 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
35 Daniel Karnaukh 5.81 United States New Jersey Championship 2018
36 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
37 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
37 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
37 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
40 Jode Brewster 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
40 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
40 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
40 Zijia Feng (冯子甲) 5.87 China Jiaozuo Open 2017
44 Nathan Dwyer 5.88 United States Buzzer Beater 2017
44 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
46 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
47 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
47 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
49 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
49 Michał Krasowski 5.95 Poland PST Łuków 2019
49 Vicenzo Guerino Cecchini 5.95 Brazil II Barueri Open 2018
52 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
52 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
54 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
55 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
55 Michał Krasowski 5.98 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
55 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
55 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
59 Rasmus Stub Detlefsen 5.99 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
60 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
61 Eva Kato 6.01 United States Western Championship 2019
62 Michał Krasowski 6.03 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
62 Rasmus Stub Detlefsen 6.03 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
64 Rasmus Stub Detlefsen 6.04 Denmark Vestegnen Open 2017
64 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
66 Martin Vædele Egdal 6.06 Denmark Manchester Open 2018
67 Aiden Bartlett 6.07 United States Northwest Championship 2019
67 Firstian Fushada (符逢城) 6.07 Indonesia Tolong Diam Medan 2018
69 Helmer Ewert 6.10 Sweden Nordic Championship 2018
69 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
69 Michał Krasowski 6.10 Poland LLS V Final 2019
72 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
73 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
73 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
75 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
76 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
77 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark Danish Open 2019
78 Martin Vædele Egdal 6.17 Denmark SSL 2 Skurup 2019
79 Jode Brewster 6.19 Australia WCA World Championship 2019
80 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.20 Japan Saitama 2018
80 Vicenzo Guerino Cecchini 6.20 Brazil Open UTF ao Cubo 2019
82 Daniel Karnaukh 6.21 United States Slow N Steady Winter 2018
82 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.21 Japan WCA World Championship 2019
82 Rasmus Stub Detlefsen 6.21 Denmark Skottegårdsskolen Open 2018
85 Vicenzo Guerino Cecchini 6.22 Brazil UNESP Open 2018
86 Charlie Stark 6.25 United Kingdom British Summer Open 2019
86 Helmer Ewert 6.25 Sweden Flen Christmas Sleepover 2018
88 Helmer Ewert 6.26 Sweden Värnamo Cube Days 2019
88 Jackey Zheng 6.26 United States CubingUSA Nationals 2019
90 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.27 Japan JRCA Kansai Winter 2019
91 Rasmus Stub Detlefsen 6.28 Denmark Kvissel Fall 2018
91 Rasmus Stub Detlefsen 6.28 Denmark Swedish Championship 2019
91 Tommy Szeliga 6.28 United States Virginia Qualifier 2019
94 Benjamin Gottschalk 6.29 United States Gaston Toe Twiddling 2019
94 Timothy Kong Wing Sum (江永琛) 6.29 Hong Kong Shenzhen Open 2019
96 Calvin Nielson 6.30 United States Idaho Spudcubing 2018
96 Eva Kato 6.30 United States WCA World Championship 2019
96 Wang Ma (马旺) 6.30 China Shenzhen Open 2018
96 Zijia Feng (冯子甲) 6.30 China Hangzhou Open 2018
100 Benjamin Gottschalk 6.31 United States Portland in a Pyra Tree 2019