Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
2 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
3 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
4 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
5 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
6 Michał Krasowski 5.30 Poland Lubelska Liga Speedcubingu V Final 2019
7 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
8 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
9 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
10 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
11 Michał Krasowski 5.45 Poland Lubelska Liga Speedcubingu V Final 2019
12 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
13 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
14 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
15 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
16 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
17 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
18 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
19 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
20 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
21 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
22 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
23 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
24 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
25 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
26 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
26 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
28 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
29 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
30 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
31 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
31 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
31 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
34 Jody Jones 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
34 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
34 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
37 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
38 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
39 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
39 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
41 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
41 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Speedcubing Tour Łuków 2019
43 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
43 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
45 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
46 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
46 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
46 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
49 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
50 Eva Kato 6.01 United States CubingUSA Western Championship 2019
51 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
52 Aiden Bartlett 6.07 United States CubingUSA Northwest Championship 2019
53 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
53 Michał Krasowski 6.10 Poland Lubelska Liga Speedcubingu V Final 2019
55 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
56 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
56 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
58 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
59 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
60 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark Danish Open 2019
61 Martin Vædele Egdal 6.17 Denmark SSL 2 Skurup 2019
62 Jody Jones 6.19 Australia WCA World Championship 2019
63 Vicenzo Guerino Cecchini 6.20 Brazil Open UTF ao Cubo 2019
64 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.21 Japan WCA World Championship 2019
65 Charlie Stark 6.25 United Kingdom British Summer Open 2019
66 Helmer Ewert 6.26 Sweden Värnamo Cube Days 2019
66 Jackey Zheng 6.26 United States CubingUSA Nationals 2019
68 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.27 Japan JRCA Kansai Winter 2019
69 Rasmus Stub Detlefsen 6.28 Denmark Swedish Championship 2019
69 Tommy Szeliga 6.28 United States Virginia Qualifier 2019
71 Benjamin Gottschalk 6.29 United States Gaston Toe Twiddling 2019
71 Timothy Kong Wing Sum (江永琛) 6.29 Hong Kong Shenzhen Open 2019
73 Eva Kato 6.30 United States WCA World Championship 2019
74 Benjamin Gottschalk 6.31 United States Portland in a Pyra Tree 2019
75 Yi-Ho Hsueh (薛以和) 6.32 Taiwan Cross-strait Cubing Exchange 2019
76 Eva Kato 6.33 United States CubingUSA Western Championship 2019
76 Lucas Déglise 6.33 France Tassin-la-Demi-Cube Open 2019
78 Anuar Miguel Abib Onofre 6.34 Brazil Capivara Sunrise 2019
78 Jackey Zheng 6.34 United States Bridgeport Side Events 2019
78 Max Siauw 6.34 United States Yakima Side Events 2019
78 Rasmus Stub Detlefsen 6.34 Denmark Danish Open 2019
82 Anuar Miguel Abib Onofre 6.35 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
82 Vicenzo Guerino Cecchini 6.35 Brazil II Mineirim Open 2019
84 Aiden Bartlett 6.36 United States Portland in a Pyra Tree 2019
85 Daniel Karnaukh 6.38 United States CubingUSA Nationals 2019
85 Rasmus Stub Detlefsen 6.38 Denmark Nordic Championship 2019
85 Sean Moran 6.38 United Kingdom Weston-super-Mare Open 2019
88 Ethan Erez 6.39 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
88 Jody Jones 6.39 Australia Melbourne Mental Mania 2019
88 Michał Krasowski 6.39 Poland Lubelska Liga Speedcubingu V Final 2019
91 Aiden Bartlett 6.40 United States Puget Sound Fall 2019
91 Eva Kato 6.40 United States CubingUSA Western Championship 2019
91 Michał Krasowski 6.40 Poland Polish Speedcubing Tour Łuków 2019
94 Tijmen van der Ree 6.41 Netherlands Bremium Winter 2019
95 Aiden Bartlett 6.42 United States Berkeley Fall 2019
95 Rasmus Stub Detlefsen 6.42 Denmark Denmark & Friends 2019
97 Calvin Nielson 6.43 United States Resticker Utah 2019
97 Rasmus Stub Detlefsen 6.43 Denmark KMG Spring 2019
99 Lucas Déglise 6.44 France Puy de Dôme Open 2019
99 Lucas Déglise 6.44 France Savoie Open 2019