Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Martin Vædele Egdal 4.59 Denmark Danish Championship 2020
2 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
3 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
4 Vicenzo Guerino Cecchini 5.00 Brazil Schoolmark Open 2018
5 Benjamin Gottschalk 5.11 United States Washington Championship 2020
6 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
7 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
8 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
9 Michał Krasowski 5.30 Poland LLS V Final 2019
10 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
11 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
12 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
13 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
14 Michał Krasowski 5.45 Poland LLS V Final 2019
15 Daniel Karnaukh 5.49 United States CubingUSA Nationals 2018
15 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
17 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
18 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
19 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
20 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
21 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
22 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
23 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
24 Vicenzo Guerino Cecchini 5.59 Brazil South American Championship 2018
25 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
26 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
27 Aiden Bartlett 5.64 United States UBC Open 2020
28 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
29 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
29 Rasmus Stub Detlefsen 5.66 Denmark Royal Corner Twist 2018
31 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
32 Rasmus Stub Detlefsen 5.69 Denmark Greve Gymnasium 2020
33 Aiden Bartlett 5.70 United States Oregon State Leap Day 2020
34 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
35 Charlie Stark 5.73 United Kingdom Guildford Open 2017
36 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
36 Benjamin Gottschalk 5.75 United States Oregon State Leap Day 2020
36 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
39 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
40 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
41 Daniel Karnaukh 5.81 United States New Jersey Championship 2018
42 Max Siauw 5.82 United States Washington Championship 2020
43 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
44 Daniel Karnaukh 5.85 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
44 Helmer Ewert 5.85 Sweden Greve Gymnasium 2020
44 Rasmus Stub Detlefsen 5.85 Denmark Danish Championship 2020
47 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
47 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
47 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
47 Michał Krasowski 5.86 Poland MLS Warszawa 2020
51 Jode Brewster 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
51 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
51 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
51 Zijia Feng (冯子甲) 5.87 China Jiaozuo Open 2017
55 Benjamin Gottschalk 5.88 United States UBC Open 2020
55 Nathan Dwyer 5.88 United States Buzzer Beater 2017
55 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
58 Michał Krasowski 5.90 Poland LLS II 2020
59 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
60 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
60 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
62 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
62 Michał Krasowski 5.95 Poland PST Łuków 2019
62 Vicenzo Guerino Cecchini 5.95 Brazil II Barueri Open 2018
65 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
65 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
67 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
68 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
68 Michał Krasowski 5.98 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
68 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
68 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
72 Rasmus Stub Detlefsen 5.99 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
73 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
74 Eva Kato 6.01 United States Western Championship 2019
75 Michał Krasowski 6.02 Poland LLS III v2 2020
76 Michał Krasowski 6.03 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
76 Rasmus Stub Detlefsen 6.03 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
78 Rasmus Stub Detlefsen 6.04 Denmark Vestegnen Open 2017
78 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
80 Martin Vædele Egdal 6.06 Denmark Manchester Open 2018
81 Aiden Bartlett 6.07 United States Northwest Championship 2019
81 Firstian Fushada (符逢城) 6.07 Indonesia Tolong Diam Medan 2018
83 Sameer Aggarwal 6.08 United States Oregon State Leap Day 2020
84 Helmer Ewert 6.10 Sweden Nordic Championship 2018
84 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
84 Michał Krasowski 6.10 Poland LLS V Final 2019
84 Rasmus Stub Detlefsen 6.10 Denmark Greve Gymnasium 2020
88 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
89 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
89 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
91 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
92 Michał Krasowski 6.15 Poland Dragon Cubing 2020
92 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
94 Daniel Karnaukh 6.16 United States Scranton Scramble 2020
94 Michał Krasowski 6.16 Poland MLS Warszawa 2020
94 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark Danish Open 2019
94 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark DSF Generalforsamlingen 2020
98 Martin Vædele Egdal 6.17 Denmark SSL 2 Skurup 2019
99 David Epstein 6.18 Australia Melbourne Summer 2020
100 Jode Brewster 6.19 Australia WCA World Championship 2019