Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Christopher Chi 1.44 United States Constitution State Winter 2020
2 Mikhail Glazov (Михаил Глазов) 1.57 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
3 Maxence Baudry 1.58 France Chelles Open 2020
4 Yanchen Zhu (朱彦臣) 1.60 China Washington Championship 2020
5 Carter Kucala 1.62 United States North Star Cubing Challenge 2020
6 Jakob Gunnarsson 1.63 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
7 Łukasz Burliga 1.73 Poland PST Biłgoraj 2020
8 Conor Sullivan 1.76 Australia Melbourne Summer 2020
9 Brayden Wroten 1.78 United States Colorado Springs Winter 2020
10 Anthony Lafourcade 1.86 France Chelles Open 2020
10 Tyler Robinson 1.86 United States North Star Cubing Challenge 2020
12 Daniel Vædele Egdal 1.96 Denmark Basel Open 2020
13 Simon Kellum 1.97 United States North Star Cubing Challenge 2020
14 Marcus Moberg 1.99 Sweden Södertälje New Year 2020
15 Peixuan Shi (时培轩) 2.02 China Ordos Winter 2020
16 Tyler Kochy 2.10 United States Constitution State Winter 2020
17 Cale Schoon 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
17 Tyler Johnson 2.11 United States North Star Cubing Challenge 2020
19 Manuel Prieto de Antón 2.12 Spain Getafe Continúa 2020
20 Harry Savage 2.14 United Kingdom Fontwell Open 2020
20 Mykhailo Lagoida (Михайло Лагойда) 2.14 Ukraine PST LLS Lublin 2020
22 Michał Krasowski 2.15 Poland PST LLS Lublin 2020
23 Milo Black 2.16 United States PDX Cubing for Causes 2020
23 Mitchell Lane 2.16 United States Colorado Springs Winter 2020
23 Zijian Cai (蔡子健) 2.16 China Jieyang Winter 2020
26 Eli Kirk 2.18 United States Washington Championship 2020
26 Sören Jaan Handschuch 2.18 Germany Berlin Winter Cubing 2020
28 Elias Malomgré 2.19 Belgium Dutch Masters 2020
29 Fabian Andrey Montenegro Barrero 2.20 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
29 Magdalena Pabisz 2.20 Poland PST Biłgoraj 2020
31 Mok Man Kit (莫文傑) 2.26 Hong Kong Jieyang Winter 2020
32 Max Siauw 2.27 United States Washington Championship 2020
33 Andy Gong 2.28 Australia Melbourne Summer 2020
34 Jonatan Kłosko 2.32 Poland GLS Gdynia 2020
35 Cezary Mach 2.35 Poland GLS Gdynia 2020
36 Carlos Méndez García-Barroso 2.36 Spain Getafe Continúa 2020
37 Derek White 2.37 United States Constitution State Winter 2020
38 Kacper Grzelakowski 2.39 Poland GLS Gdynia 2020
38 Simon Jansson 2.39 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
40 Jan Zych 2.40 Poland PST Biłgoraj 2020
40 Jonathan Charlesworth 2.40 Australia Northside Cube Days 2020
42 Lev Golub (Лев Голуб) 2.42 Ukraine CCC Qualification SPB 2020
42 Mateusz Szulik 2.42 Poland PST Biłgoraj 2020
42 Nicolas Gertner 2.42 France Chelles Open 2020
45 Yepeng Sun (孙叶芃) 2.45 China Jieyang Winter 2020
46 Arseniy Dyachenko 2.46 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
46 Elvin Thorsen 2.46 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
48 Shangtong Fu (傅上桐) 2.47 China Jieyang Winter 2020
49 Dylan Johnston 2.51 Australia Melbourne Summer 2020
49 Noah Pihlstrand 2.51 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
49 Riley Norrid 2.51 United States Houston Winter 2020
52 Aedan Bryant 2.53 United States MIT Winter 2020
53 Martin Vædele Egdal 2.55 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
54 Ian Southa 2.56 United States North Star Cubing Challenge 2020
54 Lucas Maillard 2.56 France Chelles Open 2020
56 Daniel Wallin 2.59 Sweden Södertälje New Year 2020
56 Peter Preston 2.59 United States Washington Championship 2020
58 Dominik Fürer 2.60 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
59 Adriel Wiebe 2.62 United States MIT Winter 2020
59 Marianna Bondi 2.62 Italy Bologna Winter Madness 2020
61 Elijah Brown 2.64 United States West LA Winter 2020
61 Yoo-chan Hong (홍유찬) 2.64 Republic of Korea ByeolLae Open 2020
63 Kyle Van Straaten 2.65 Canada Downtown Vancouver Winter 2020
63 Leo Lindqvist 2.65 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
65 Elian Beguec 2.66 France Chelles Open 2020
65 Semen Artyukhov 2.66 Russia Severodvinsk Cup 2020
67 Aiden Bartlett 2.67 United States Washington Championship 2020
67 Jaime Calzado Gomez 2.67 Spain Getafe Continúa 2020
67 Sameer Aggarwal 2.67 United States Washington Championship 2020
70 Ari Randers-Pehrson 2.68 United States Constitution State Winter 2020
70 Ben Zwicky 2.68 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
70 Leo Min-Bedford 2.68 Canada Ayase 2020
70 Piotr Olszewski 2.68 Poland PST LLS Lublin 2020
74 Jhair Moron Gejaño 2.69 Peru Vedruna Balaguer Open 2020
75 Asher Kim-Magierek 2.71 United States PDX Cubing for Causes 2020
76 Charlie-George Shadbolt 2.72 United Kingdom Fontwell Open 2020
76 Clément Cherblanc 2.72 France Elisa Kulma Open 2020
76 Cyrus Wong Yuk Chi (黃昱誌) 2.72 Hong Kong Jieyang Winter 2020
76 Eric Zahid López Parra 2.72 Mexico Centauros Open 2020
76 Joaquin Abarca 2.72 Canada Canandaigua Winter 2020
76 Kobe Balin 2.72 United States Canandaigua Winter 2020
76 Rasmus Händén 2.72 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
83 John Bacouël 2.77 France Chelles Open 2020
84 Amelie Dieterich 2.78 Germany Berlin Winter Cubing 2020
84 Hong Seungbin 2.78 Republic of Korea ByeolLae Open 2020
86 Will Newhoff 2.80 United States Bay Area Speedcubin' 23 2020
87 Noah Melita 2.83 United States Canandaigua Winter 2020
87 Tobias Peter 2.83 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
89 Walker Welch 2.85 United States North Star Cubing Challenge 2020
90 Ekaterina Kaneva 2.86 Russia CCC Qualification Kazan 2020
90 Lucas Déglise 2.86 France Chelles Open 2020
90 Noriyuki Okada (岡田典之) 2.86 Japan Ayase 2020
93 Antonie Paterakis 2.87 Netherlands Annuntia Open 2020
93 Artem Kulikov (Артём Куликов) 2.87 Russia CCC Qualification Kazan 2020
93 Tripp Peters 2.87 United States Washington Championship 2020
96 Adam Jagła 2.88 Poland PST Biłgoraj 2020
96 Victor Wijsman 2.88 France Chelles Open 2020
98 Mikhail Kuzin 2.89 Russia CCC Qualification SPB 2020
98 Robert Yau 2.89 United Kingdom Fontwell Open 2020
100 Jack Stewart 2.91 United States West LA Winter 2020