Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Piotr Olszewski 1.10 Poland MLS Warszawa 2020
2 Maciej Jabłoński 1.27 Poland MLS Warszawa 2020
3 Rafał Waryszak 1.30 Poland MLS Warszawa 2020
4 Jakub Hibszer 1.33 Poland PST Biłgoraj 2020
4 John Hornacek 1.33 United States Minnesota Cube Days 2020
6 Theo Iván Goluboff 1.40 Argentina Hernando Summer 2020
7 Pavel Mesyatsev 1.43 Russia Volga Nizhny Novgorod 2020
8 Elvin Thorsen 1.45 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
9 Ilya Nazarov 1.46 Russia Volga Nizhny Novgorod 2020
9 Tymon Kolasiński 1.46 Poland MLS Warszawa 2020
11 Steven Wintringham 1.47 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
12 Davelno Danish Raziq 1.50 Indonesia PSKG Premiere Cubing 2020
13 Michał Rzewuski 1.54 Poland MLS Warszawa 2020
14 Dominik Górny 1.55 Poland PST Biłgoraj 2020
15 Bryan Frank 1.56 Indonesia PSKG Premiere Cubing 2020
15 Simon Kellum 1.56 United States Copper Country Winter 2020
17 Govend Avgerinos Djangoi 1.63 Sweden Södertälje New Year 2020
17 John Gaynor 1.63 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
19 Diego Alfonso 1.64 France Basel Open 2020
20 Kajetan Opach 1.66 Poland PST Biłgoraj 2020
21 Adam Marcellus Kelly 1.67 United States Minx C-Open-hagen 2020
22 Luke Van Laningham 1.68 United States Garrettsville G-Men Classic 2020
23 Jules Desjardin 1.70 France Berlin Winter Cubing 2020
23 Maciej Wróblewski 1.70 Poland MLS Warszawa 2020
23 Yepeng Sun (孙叶芃) 1.70 China Jieyang Winter 2020
26 Johannes Knudsen 1.72 Sweden Minx C-Open-hagen 2020
26 Michael Nielsen 1.72 United States Country Roads Martinsburg 2020
28 Martin Vædele Egdal 1.75 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
29 Antoni Czarnecki 1.76 Poland MLS Warszawa 2020
30 Fabian Andrey Montenegro Barrero 1.77 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
31 Parker Trager 1.79 United States Princeton Winter 2020
32 Carter Kucala 1.80 United States North Star Cubing Challenge 2020
33 Magdalena Pabisz 1.81 Poland PST LLS Lublin 2020
34 Elijah Brown 1.82 United States Mudd Winter 2020
35 Joel Lundström 1.83 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
36 Pedro Giuseppe Garcia Milla 1.84 Peru Lima Cuberano 2020
37 Antonie Paterakis 1.86 Netherlands Dutch Masters 2020
37 Matheo Stauffer 1.86 Sweden Minx C-Open-hagen 2020
39 Kaiden Ziegler 1.87 New Zealand Auckland Summer Open 2020
40 Robin Verstraten 1.88 Netherlands Minx C-Open-hagen 2020
41 Tripp Peters 1.89 United States Oregon State Leap Day 2020
42 Harry Savage 1.90 United Kingdom Guildford Open 2020
43 Christian Martin 1.91 United States Oregon State Leap Day 2020
44 Alwin Rölz 1.93 Switzerland Frankfurt Cube Days 2020
44 Austin Chen 1.93 United States Reno Winter 2020
44 Riley Dexter 1.93 Australia Bendigo Cube Blitz 2020
47 Junqi Feng (冯骏骐) 1.94 China Melbourne Summer 2020
47 Sameer Aggarwal 1.94 United States Oregon State Leap Day 2020
49 Mark Bennis 1.96 Netherlands Dutch Masters 2020
49 Vlad Bayazitov (Влад Баязитов) 1.96 Russia Eka Cube Winter 2020
51 Samuel Simko 1.97 Slovakia Basel Open 2020
52 Kai Roff 1.98 United Kingdom Guildford Open 2020
53 Marcus Kamen 1.99 United States Olde Town Parker 2020
53 Mohammed Aiman Koli 1.99 India Oculus Cube Open 2020
53 Rūdolfs Vīnkalns 1.99 Latvia MLS Warszawa 2020
56 Héctor Haro Guerrero 2.00 Spain Getafe Continúa 2020
57 Alejandro Isaza 2.01 Colombia Minx C-Open-hagen 2020
58 Arseniy Yotsyus 2.04 Russia GLS Gdynia 2020
58 Jinseo Hong 2.04 Republic of Korea Princeton Winter 2020
60 Benjamin Gottschalk 2.05 United States Oregon State Leap Day 2020
61 Arnau Tous Mateu 2.06 Spain Getafe Continúa 2020
61 Francisco Hamlin 2.06 Argentina Dutch Masters 2020
61 Mathias Søndergaard Byrne 2.06 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
61 Veenayak Bhola 2.06 India IISERM Cube Open 2020
61 Vladimir Fedorov 2.06 Russia CCC Qualification Kazan 2020
66 Milo Black 2.07 United States Washington Championship 2020
67 Alexander Bashutkin 2.08 Russia CCC Qualification Kazan 2020
67 Callum McArthur-Mortell 2.08 Finland Elisa Kulma Open 2020
67 Emmet Hobbs 2.08 Australia Melbourne Summer 2020
67 Ethan Stevens 2.08 Australia Melbourne Summer 2020
67 Herman Axelsson 2.08 Sweden Minx C-Open-hagen 2020
72 Adam Chodyniecki 2.09 Poland GLS Gdynia 2020
72 Adam Narbutas Jørgensen 2.09 Denmark Minx C-Open-hagen 2020
74 Przemysław Rogalski 2.10 Poland GLS Gdynia 2020
74 Saransh Grover 2.10 India Babylon Winter 2020
76 Ramses Amaya 2.11 Colombia San Martín Cubea 2020
77 Dylan Cossin 2.12 United States Garrettsville G-Men Classic 2020
77 Lauri Korhonen 2.12 Finland Helsinki Open 2020
79 Florian Truckenthanner 2.13 Austria Salzburg Open 2020
79 Marcus Moberg 2.13 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
79 Vincent Hartanto Utomo 2.13 Indonesia PSKG Premiere Cubing 2020
82 Asher Kim-Magierek 2.14 United States Oregon State Leap Day 2020
82 Tomáš Nguyen 2.14 Vietnam Silesian Spring Świdnica 2020
82 Tommy Cherry 2.14 United States Cubing with Manatees 2020
85 Adam Jagła 2.16 Poland Silesian Spring Świdnica 2020
85 Daniel Vædele Egdal 2.16 Denmark Basel Open 2020
85 Ernest Seroczyński 2.16 Poland MLS Warszawa 2020
85 Naren Ramesh 2.16 India CMI Tessellate Cube Open 2020
89 Alexey Tsvetkov 2.17 Russia Salzburg Open 2020
89 Daniel Goodman 2.17 United States Princeton Winter 2020
89 Juan David Carmona Vásquez 2.17 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
89 Noam Raich 2.17 United States Oregon State Leap Day 2020
89 Stanley Chapel 2.17 United States Princeton Winter 2020
94 Henry Lichner 2.18 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
95 Jami Viljanen 2.20 Finland Helsinki Open 2020
95 Naman Jethani 2.20 India MathSoc Delhi Open 2020
95 Tyler Howlett 2.20 United States SacCubing IX 2020
98 Elyas Eyou 2.21 New Zealand Auckland Summer Open 2020
98 Tyler Johnson 2.21 United States Minnesota Cube Days 2020
100 Maciej Czapiewski 2.22 Poland GLS Gdynia 2020