Rankings


By region
Region Result Name Competition
World 19.03 Sebastian Weyer Fontwell Open 2020

Europe 19.03 Sebastian Weyer Fontwell Open 2020
North America 20.80 Max Park Houston Winter 2020
Oceania 21.27 Feliks Zemdegs Melbourne Summer 2020
Asia 22.63 Leo Borromeo Cebu Open 2020
South America 27.74 Pedro Alejandro Condo Tellez Lima Cuberano 2020
Africa 47.09 Arinze Owoh Ghana Championship 2020

Germany 19.03 Sebastian Weyer Fontwell Open 2020
Ireland 20.06 Ciarán Beahan Fontwell Open 2020
United States 20.80 Max Park Houston Winter 2020
Australia 21.27 Feliks Zemdegs Melbourne Summer 2020
Philippines 22.63 Leo Borromeo Cebu Open 2020
Russia 22.97 Alexey Zharikov CCC Qualification Kazan 2020
Taiwan 23.13 Ping-Yueh Huang (黃品越) Pingtung Cubing Open 2020
Netherlands 24.64 Mats Valk Minx C-Open-hagen 2020
Malaysia 25.13 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) Basel Open 2020
France 25.15 Lucas Déglise Istres Open 2020
Poland 25.19 Tymon Kolasiński Berlin Winter Cubing 2020
Italy 25.25 Mattia Furlan Salzburg Open 2020
Romania 25.73 János Bereczki Salento Cubing Open 2020
Ukraine 25.92 Maksym Yeli (Максим Єлі) CCC Qualification SPB 2020
Denmark 26.23 Martin Vædele Egdal Minx C-Open-hagen 2020
Finland 26.35 Amos Nordman Minx C-Open-hagen 2020
China 26.94 Mulun Yin (阴目仑) Xi'an New Year 2020
United Kingdom 27.10 Robert Yau Guildford Open 2020
Sweden 27.14 Daniel Wallin Popular 'n Blind Flen 2020
Vietnam 27.15 Phạm Đức Phước Ha Noi Cube Day 2020
India 27.34 Anish Rajesh CMI Tessellate Cube Open 2020
New Zealand 27.56 Finn Trass Wellington Mind Games 2020
Canada 27.67 Paris Dorn Alberta 5th Anniversary 2020
Peru 27.74 Pedro Alejandro Condo Tellez Lima Cuberano 2020
Spain 27.74 Eder Olivencia Gonzalez Getafe Continúa 2020
Indonesia 27.99 Vincent Hartanto Utomo Jakarta Open 2020
Belgium 28.53 Bruno Vervoort Annuntia Open 2020
Mexico 28.54 Angel Armando Jaime Sánchez Pitic Open 2020
Austria 28.58 Florian Truckenthanner Salzburg Open 2020
Colombia 28.90 Manuel Popayán Regreso a Clases Bogotá 2020
Kosovo 28.99 Lir Ukaj Basel Open 2020
Switzerland 29.02 Julian Bürgi Basel Open 2020
Hungary 29.12 Hunor Mogyorósi Berlin Winter Cubing 2020
Kazakhstan 29.22 Farid Mikhailov CCC Qualification SPB 2020
Turkey 30.69 Ahmet Güzel İzmir Open 2020
Slovakia 30.81 Samuel Simko Basel Open 2020
Brazil 31.66 Francisco Moraes Mandalozzo Summer Kube Vila Velha 2020
Bolivia 31.96 Alejandro Marze Rossel Villa Rosita 2020
Latvia 32.67 Rūdolfs Vīnkalns PST LLS Lublin 2020
Lithuania 34.87 Vilius Ribinskas Södertälje New Year 2020
Argentina 35.26 Francisco Hamlin Dutch Masters 2020
Belarus 35.63 Ivan Bogdan Moldova Open 2020
Singapore 37.97 Loic Chiang Going to The Gong 2020
Azerbaijan 38.53 Javid Nabizade Warden of the West 2020
Estonia 38.53 Remo Pihel Popular 'n Blind Flen 2020
Pakistan 38.64 Muhammad Saleh Imtiaz Södertälje New Year 2020
Luxembourg 39.35 Carlo Glod Swisscubing Cup I 2020
Bosnia and Herzegovina 41.24 Renato Stopic Dutch Masters 2020
Norway 42.65 Magne Njå Minx C-Open-hagen 2020
Costa Rica 42.80 Ronald Ocampo Martínez Houston Winter 2020
Moldova 43.80 Vlad Ciobanu Moldova Open 2020
Czech Republic 45.67 Tomas Kaiser Scranton Scramble 2020
Croatia 45.68 Matej Marković Annuntia Open 2020
Hong Kong 46.83 Harold Kwok Hei (郭曦) Xi'an New Year 2020
Nigeria 47.09 Arinze Owoh Ghana Championship 2020
Afghanistan 47.86 Aftaab Askary Melbourne Summer 2020
Mongolia 48.85 Byegarys Jandaulyet İzmir Open 2020
Bulgaria 50.84 Anqi Yu Fontwell Open 2020
Albania 53.24 Albi Sevrani Bologna Winter Madness 2020
Japan 54.18 Takeshi Yanagita Perfect Vision Provo 2020
Togo 55.48 Christian Lacle Istres Open 2020
Uruguay 55.66 Sebastiano Benato Bologna Winter Madness 2020
Israel 55.81 Guy Taragano Bay Area Speedcubin' 24 2020
Republic of Korea 55.82 DongJae Lee Cebu Open 2020
South Africa 56.00 Keelan Naidoo Adelaide Summer 2020
Portugal 1:04.44 João Filipe dos Santos Pinheiro Swisscubing Cup I 2020
Greece 1:06.70 Ioannis Papadopoulos Swisscubing Cup I 2020
Algeria 1:15.64 Slimane Siroukane Chelles Open 2020
Bangladesh 1:24.31 Durjoy Paul Apon DY Patil Cube Open 2020
Cuba 1:40.62 Levi Orta Vedruna Balaguer Open 2020
Nepal 1:45.05 Hirdaya Gurung Minx C-Open-hagen 2020
Iraq 2:00.67 Hussein Abdulwahid Potomac Speedcubing 2020
Jordan 2:16.66 Kareem Abdelqader Perth Puzzle Party 2020
Ghana 2:55.01 Bernard Badu Arkoh Ghana Championship 2020
Lebanon 5:26.67 Mohamed Yehya Ghana Championship 2020