Rankings


By region
Region Result Name Competition
World 16.92 Tommy Cherry Florida 2020

North America 16.92 Tommy Cherry Florida 2020
South America 17.00 Gianfranco Huanqui Lima Cuberano 2020
Europe 17.23 Jakob Gunnarsson Greve Gymnasium 2020
Oceania 18.11 Jack Cai Melbourne Summer 2020
Asia 21.70 Hari Anirudh Mémorial François Courtès 2020
Africa 1:45.44 Taha Ben Salah PBQ Toronto Winter 2020

United States 16.92 Tommy Cherry Florida 2020
Peru 17.00 Gianfranco Huanqui Lima Cuberano 2020
Canada 17.04 Jake Klassen Alberta 5th Anniversary 2020
Sweden 17.23 Jakob Gunnarsson Greve Gymnasium 2020
Denmark 17.68 Martin Vædele Egdal Greve Gymnasium 2020
France 17.90 Arthur Garcin Mémorial François Courtès 2020
Australia 18.11 Jack Cai Melbourne Summer 2020
United Kingdom 19.81 Christopher Morris Guildford Open 2020
Argentina 20.72 Manuel Gutman UTN Bisiesto 2020
Russia 20.99 Vladimir Sergeev Sariki in Moscow 2020
India 21.70 Hari Anirudh Mémorial François Courtès 2020
Philippines 22.20 Jolo Endona Parity at Charis 2020
New Zealand 22.27 Lucas O'Connell Auckland Summer Open 2020
Indonesia 22.36 Phillip Maxwell Jakarta Mini Open 2020
Poland 22.50 Adrian Dębski Kiev Super Blind 2020
Germany 23.04 Jens Haber Franconia Winter 2020
Netherlands 23.06 Olivier Vos Dutch Masters 2020
Brazil 23.33 Israel Fraga da Silva Tchê Aquieta 2020
Colombia 23.83 Jefferson Andres Durango Argaez Speedcube Aves María 2020
Finland 24.30 Timo Norrkniivilä Kiev Super Blind 2020
China 26.19 Mengfei Shen (沈梦非) Doncaster Open 2020
Republic of Korea 29.95 DongJae Lee Cebu Open 2020
Switzerland 32.90 Valentin Lanz Swisscubing Cup I 2020
Norway 37.62 Kristian Holme Flatåsen Open 2020
Hungary 38.72 Mihály Horváth Budapest Open 2020
Ukraine 38.75 Andrii Lushpak (Андрій Лушпак) Kiev Super Blind 2020
Mexico 40.24 Gabriel Alejandro Orozco Casillas Pitic Open 2020
Spain 44.43 José Antonio Navarro Sánchez Getafe Continúa 2020
Malaysia 45.00 Ainesh Sevellaraja Fontwell Open 2020
Kazakhstan 45.94 Farid Mikhailov CCC Qualification SPB 2020
Latvia 48.36 Mikus Lembergs Berlin Winter Cubing 2020
Czech Republic 57.98 Jan Riedl Kiev Super Blind 2020
Austria 1:00.86 Dieter Amberger Kiev Super Blind 2020
Taiwan 1:02.83 Chen-Pin Sun (孫振斌) PBQ Toronto Winter 2020
Belgium 1:04.91 Manu Vereecken Annuntia Open 2020
Singapore 1:09.36 Joel Tan Slow Down Perth 2020
Mongolia 1:12.90 Byegarys Jandaulyet İzmir Open 2020
Lithuania 1:15.65 Vilius Ribinskas Side 'n Blind Forserum 2020
Uzbekistan 1:19.01 Igor Aipkin Silent Winter Tashkent 2020
Pakistan 1:19.93 Abdullah Gulab PBQ Toronto Winter 2020
Ireland 1:32.45 James McCambridge Fontwell Open 2020
Vietnam 1:32.79 Đỗ Anh Tuấn Ha Noi Cube Day 2020
Turkey 1:40.90 Samir Homsi Turkish Cubing Tour Ankara 2020
Tunisia 1:45.44 Taha Ben Salah PBQ Toronto Winter 2020
South Africa 1:46.00 Emile Compion PBQ Toronto Winter 2020
Bulgaria 1:48.62 Anqi Yu Fontwell Open 2020
Nepal 1:48.90 Achyut Kayastha BhanuBhakta Cube Open 2020
Slovenia 1:52.42 Marcel Ručigaj Osijek Open 2020
Hong Kong 1:55.95 Michael Ngan (顏律言) Michigan Cubing Club Alpha 2020
Croatia 2:00.88 David Vujasić Osijek Open 2020
Italy 2:05.44 Matteo Dummar BhanuBhakta Cube Open 2020
Slovakia 2:08.18 Samuel Simko Basel Open 2020
Kuwait 2:24.98 Mohammad Almoumen Perth Puzzle Party 2020
Bolivia 2:28.35 Sebastián Morón Mariscal Villa Rosita 2020
Romania 2:34.49 David Serban Enescu Getafe Continúa 2020
Luxembourg 2:56.22 Carlo Glod Swisscubing Cup I 2020
Dominican Republic 2:59.40 Iván Artiles Santo Domingo Winter 2020
Nigeria 3:15.71 Arinze Owoh Ghana Championship 2020
Serbia 3:15.77 Luka Jankovic Osijek Open 2020
Japan 3:19.53 Takuma Shirahase (白波瀬拓磨) Vladivostok Spring 2020
Egypt 3:27.00 Yahia Ahmed Abdallah Elhawy Cubing Egypt Winter 2020
Portugal 4:27.25 Nuno Ricardo Cordeiro Serafim Basel Open 2020
Algeria 5:06.27 Slimane Siroukane Chelles Open 2020
Lebanon 5:53.10 Rami El Mallah Nicosia Cubers 2020