Rankings


By region
Region Result Name Competition
World 15.50 Max Hilliard CubingUSA Nationals 2019

North America 15.50 Max Hilliard CubingUSA Nationals 2019
Oceania 16.22 Jack Cai Koalafication Brisbane 2019
Europe 17.40 Berta García Parra Mental Breakdown Germany 2019
Asia 17.52 Kaijun Lin (林恺俊) Philippine Championship 2019
South America 17.60 Gianfranco Huanqui La Tienda Cubera Christmas 2019
Africa 32.19 Ehikhuemen Paul Nigeria Open 2019

United States 15.50 Max Hilliard CubingUSA Nationals 2019
Australia 16.22 Jack Cai Koalafication Brisbane 2019
Canada 16.56 Jake Klassen WCA World Championship 2019
Spain 17.40 Berta García Parra Mental Breakdown Germany 2019
China 17.52 Kaijun Lin (林恺俊) Philippine Championship 2019
Peru 17.60 Gianfranco Huanqui La Tienda Cubera Christmas 2019
Denmark 17.61 Martin Vædele Egdal Nordic Championship 2019
Sweden 18.29 Jakob Gunnarsson SSL Final Stockholm 2019
Argentina 18.44 Manuel Gutman WCA World Championship 2019
Philippines 19.30 Adel Mosallami Odd Day in Sydney 2019
Italy 19.48 Sebastiano Tronto WCA World Championship 2019
Poland 19.78 Krzysztof Bober GLS Cup III 2019
France 20.07 Arthur Garcin Coupe de l'AFS 2019
Germany 20.14 Jens Haber German Open 2019
Republic of Korea 20.30 Heejun Kim (김희준) Play Cube X4 2019
United Kingdom 20.64 Christopher Morris Leeds Open 2019
Russia 20.72 Grigorii Alekseev Kiev Super Blind 2019
India 20.82 Hari Anirudh Paris Open 2019
Mexico 21.36 Fernando Israel Zúñiga Macedo Misión México 2019
Indonesia 21.52 Leonardo Pranadyar Singapore Cube Championship 2019
Brazil 22.22 Israel Fraga da Silva Tchê Math Cube 2019
Hungary 22.36 Ádám Barta SSL 1 Åkers Styckebruk 2019
Taiwan 22.45 Jia-Hong Lu (陸嘉宏) Taiwan Championship 2019
Colombia 22.48 Jefferson Andres Durango Argaez UNAC Medellín 2019
Ukraine 22.49 Oleksandr Ivanchak (Олександр Іванчак) Kiev Super Blind 2019
Finland 22.64 Timo Norrkniivilä Nordic Championship 2019
Japan 22.87 Oto Aoyagi (青柳吟) Japan Championship 2019
Netherlands 22.94 Olivier Vos Belgian Solstice 2019
New Zealand 24.91 Ethan Pan New Zealand Nationals 2019
Malaysia 27.98 Ainesh Sevellaraja Malaysia 10th Anniversary Cube Open 2019
Norway 28.72 Kristian Holme Kjeller Open 2019
Singapore 28.93 Lim Jun Heng Singapore Cube Championship 2019
Nigeria 32.19 Ehikhuemen Paul Nigeria Open 2019
Belgium 32.63 Corentin Thomée Belgian Open 2019
Switzerland 33.45 Valentin Lanz LYN Cubing Days 2019
Estonia 34.00 Andrei Solntsev Tallinn Open 2019
Ireland 36.19 Tao Yu (喻韬) Irish Championship 2019
Slovakia 37.57 Timo Hromádka Clact-On Socks Off 2019
Hong Kong 38.15 Victor Tang Yao Jun (湯曜駿) Big 'n Blind Guangzhou 2019
Kazakhstan 39.59 Timur Kabizhanov (Тимур Кабижанов) Cubing Semey Open 2019
Vietnam 42.66 Lê Thái Duy Ha Noi Cube Day 2019
Serbia 43.07 Ivan Miletić Osijek Open 2019
Romania 44.02 Raluca Ioana Grigoraș Romanian Cubing Open 2019
Slovenia 44.34 Marcel Ručigaj Italian Championship 2019
Iran 46.23 Reza Ghorbani (رضا قربانی) Alborz Green Cup 2019
Israel 46.35 Yoni Strassberg Israel Summer Open 2019
Thailand 46.85 Korakot Inkaew (กรกฎ อิ่นแก้ว) Thailand Championship 2019
Bolivia 49.27 Jhasmani Oxa Lopez Bolivia Nationals 2019
Guatemala 51.66 Wilmer Torres Nacionales Guatemala 2019
Czech Republic 53.07 Jan Fonš Santa Claus Cube Race Poland 2019
Latvia 53.92 Mikus Lembergs Latvian Open 2019
Lithuania 57.34 Vilius Ribinskas Norrkubing 2019
Turkey 58.94 Muhammed Enes Ertaş Ankara Bulut 2019
Austria 1:01.41 Dieter Amberger Clact-On Socks Off 2019
South Africa 1:03.19 Dylan Swarts Cape Town Spring 2019
Mongolia 1:05.67 Byegarys Jandaulyet Ankara Bulut 2019
Honduras 1:09.62 Dennis Josue Blanco Reto Tegucigalpa 2019
Dominican Republic 1:09.80 Haylon Feliz Checo Santo Domingo Summer 2019
Pakistan 1:09.81 Muhammad Saleh Imtiaz Jönköping Side Events 2019
Tunisia 1:11.81 Husin Khlif Tunisia Khomsa Open 2019
Kosovo 1:13.37 Biant Shkololli Kosovo Open 2019
Croatia 1:14.40 Toni Varga Hungarian Open 2019
Bulgaria 1:16.84 Esra Mehmedova U.R.A. Big Cubes and FMC 2019
Greece 1:17.69 Konstantinos Vlachveis Macedonian Nationals 2019
Nicaragua 1:18.39 Jorge Mario Gurdián Flores Bekubes Gold 2019
El Salvador 1:23.30 Joel Hernández Instituto Guatemalteco Americano 2019
Belarus 1:26.28 Nikita Loika Belarus Nationals 2019
Bangladesh 1:26.88 Zabir Bin Moaj Knights Cubing Open 2019
Uzbekistan 1:30.15 Igor Aipkin Tajikistan Open 2019
Haiti 1:40.21 Fan Derlentz Perceval Santo Domingo Summer 2019
Portugal 1:40.62 Didier Batista Ferreira Rodo Open 2019
Nepal 1:46.27 Krischal Dhungel Nepali Nationals 2019
Lebanon 1:46.70 Issam Imad El Halabi Ramli Mall Open 2019
Costa Rica 1:47.36 Eduardo José Poveda Rojas Bekubes Gold 2019
Ecuador 2:00.72 Luis Fernando Aldás Cuestas Ecuador Nationals 2019
Bosnia and Herzegovina 2:08.31 David Tanasković Croatian Nationals 2019
North Macedonia 2:14.65 Aleksandar Arsovski Macedonian Nationals 2019
Kuwait 2:33.76 Mohammad Almoumen Westcoast Woodvale Weekends 2019
Montenegro 2:40.66 Anđela Zečević Montenegro Nationals 2019
Panama 2:48.23 Egdar Castillo Cubing Chiriquí 2019
Chile 2:57.77 Vicente Astroza QueTalca Open 2019
Kyrgyzstan 3:41.77 Aleksandr Korotenko (Александр Коротенко) Pchelka Presents Kyrgyzstan Open 2019
Luxembourg 3:45.75 Carlo Glod Tirol Open 2019
Tajikistan 4:06.91 Shukrullo Ibragimov Tajikistan Open 2019
Iceland 4:14.00 Jón Halldór Gunnarsson Icelandic Nationals 2019
Morocco 4:15.20 Mohamed Ben Driss Chokri Archena Open 2019
Paraguay 4:43.67 José Chávez Paraguay Nationals 2019
Bahrain 4:55.48 Aysha Jamsheer Ramli Mall Open 2019
Algeria 6:39.72 Slimane Siroukane Paris Open 2019
Jordan 7:09.28 Baha Alshwaiki Mental Breakdown Abu Dhabi 2019
Togo 9:00.03 Christian Lacle Morocco Summer 2019