Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Mengfei Shen (沈梦非) 26.19 China Doncaster Open 2020
2 Marharyta Dovbii (Маргарита Довбій) 39.76 Ukraine Kiev Super Blind 2020
3 Hannah Minas 52.72 Switzerland Swisscubing Cup I 2020
4 Charley Abcouwer 59.31 Netherlands Dutch Masters 2020
5 Laura Holzhauer 1:03.96 Germany Franconia Winter 2020
6 Delphine Tran (Ngọc Phượng Vĩ Trần) 1:19.16 France Mémorial François Courtès 2020
7 Katalin Horváth 1:38.40 Hungary Budapest Open 2020
8 Magdalena Pabisz 1:45.12 Poland PST LLS Lublin 2020
9 Vianne Chang 1:47.93 Canada UBC Open 2020
10 Polina Lapteva (Полина Лаптева) 1:51.22 Russia Izhevsk Winter Cube 2020
11 Katie Hull 1:54.11 United States Florida 2020
12 Svetlana Baskakova (Светлана Баскакова) 1:54.45 Russia Siberia Open 2020
13 Pauline Bonnaudet 1:55.93 France Rouen Open 2020
14 Sarah Fluck 1:59.77 United Kingdom Guildford Open 2020
15 Pauline Clémenceau 2:04.10 France Berlin Winter Cubing 2020
16 Simone Ohler 2:06.65 Germany Berlin Winter Cubing 2020
17 Laura Freitas Martín 2:09.88 Spain Getafe Continúa 2020
18 Amelie Dieterich 2:15.83 Germany Berlin Winter Cubing 2020
19 Shelley Chang 2:20.75 United States SacCubing IX 2020
20 Marie Vincent 2:27.93 France Chelles Open 2020
21 Anaëlle Msaidie 2:29.80 France Chelles Open 2020
22 Fiona Wang 2:29.82 Australia Going to The Gong 2020
23 Anna Postonohova (Анна Постоногова) 2:51.38 Ukraine Kiev Super Blind 2020
24 Peri Le Dain 2:53.20 United States Going to The Gong 2020
25 Maria Zhits 2:54.43 Russia CCC Qualification Kazan 2020
26 Komal Gupta 2:59.28 India MathSoc Delhi Open 2020
27 Mikela Elleby Jørgensen 2:59.97 Denmark Greve Gymnasium 2020
28 Donna Krueger 3:16.64 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
29 Emma Dixon 3:25.68 United States Charlotte Winter 2020
30 Suzanna Sharpless 3:34.47 United States Trinity Valley Spring 2020
31 Tiana Diachenko 3:34.69 Australia Northside Cube Days 2020
32 Leslie Sampson 3:35.46 United States PBQtah Sandy Winter 2020
33 Ginneidy Camila León Zabala 3:53.38 Colombia San Martín Cubea 2020
34 Yvonne Chow 4:32.52 Canada Alberta 5th Anniversary 2020
35 Diana Murnik 4:35.91 Russia CCC Qualification SPB 2020
36 Laura Tarrés Gimeno 5:27.28 Spain Vedruna Balaguer Open 2020
37 Jessica Moens 5:40.08 Belgium Annuntia Open 2020
38 Annika Stein 6:02.98 Germany Franconia Winter 2020
39 Melissa Elizabeth Pérez Morales 6:14.39 Mexico Centauros Open 2020
40 Meghan Hemmer 6:23.30 United States Copper Country Winter 2020
41 Abby Stewart 6:30.61 Ireland Don't DNF Dublin 2020
42 Guillemette Chasserieau 6:40.87 France Nicosia Cubers 2020
43 Verena Hüttig 6:51.63 Germany Frankfurt Cube Days 2020
44 Angeline Wijaya (黃千儀) 7:23.57 Indonesia Medan Lunar New Year 2020
45 Daphne Soegijono 7:36.54 Indonesia Enjoyable Sydney Gathering 2020
46 Elizaveta Selezneva 8:03.62 Russia Sariki in Moscow 2020
47 Lauren Clement 8:07.22 United States Mudd Winter 2020
48 Marina Diachenok (Марина Дяченок) 12:02.00 Russia Sariki in Moscow 2020
49 Rezeda Gaffarova (Резеда Гаффарова) 14:33.00 Russia Izhevsk Winter Cube 2020