Information
About the WCA
WCA Documents
WCA Officers & Board
WCA Delegates
Teams, Committees, and Councils
Regional Organizations
Translators
Frequently Asked Questions
Educational resources
Contact
Speedcubing History
Media Submission
Privacy
Disclaimer
Tools
Logo
Competitions
All
My Competitions
Results
Rankings
Records
Persons
Statistics
Multimedia
Results Export
Developer Export
Regulations
About the Regulations
Regulations
Guidelines
Scrambles
Incidents log
Disciplinary log
History
Translations
Find us
Instagram
Facebook
Twitter
Reddit
Twitch
Weibo
YouTube
Forum
WCA Live
English
English
Català
Čeština
Dansk
Deutsch
Esperanto
Español
Suomi
Français
Hrvatski
Magyar
Bahasa Indonesia
Italiano
日本語
Қазақша
한국어
Nederlands
Polski
Português Europeu
Português Brasileiro
Română
Русский
Slovenský
Slovensko
Svenska
ภาษาไทย
Українська
Tiếng Việt
简体中文
繁體中文
Sign in
Sign in
Sign up
Didn't receive confirmation instructions?
Results
Scrambles
BSU Cubing Days 2017
Name
Representing
Total
Adrian Ageev
Belarus
3
Aleksandr Lavrovskii
Belarus
9
Aleksandr Paliukhovich
Belarus
3
Aliaksei Anisimau
Belarus
14
Anatoly Kim
Belarus
15
Andrei Pivavarav
Belarus
5
Andrey Shantor
Belarus
5
Arseny Chirets
Belarus
2
Artem Savosik
Belarus
9
Boris Iosilevsky
Belarus
5
Daniil Daniliuk
Belarus
6
Danila Chupak
Belarus
7
Diana Murnik
Russia
9
Dominik Davidovsky
Belarus
2
Egor Pankavets
Belarus
3
Evgeniy Rimashevskiy
Belarus
3
Igor Tarasov
Ukraine
10
Ilya Tsiareshka
Belarus
12
Ilya Zabrodsky
Belarus
8
Ivan Ermakov
Belarus
3
Ivan Terekh
Belarus
6
Leonid Salzmann
Ukraine
6
Maksim Ignatenko
Belarus
1
Maksim Shevtsov
Belarus
3
Maxim Logvinenko
Belarus
2
Nadezhda Shvabovich
Belarus
10
Nikita Loika
Belarus
16
Nikita Mesenzew
Belarus
3
Nikita Zagorskiy
Belarus
2
Oleg Sechko
Belarus
7
Olga Berlinde
Russia
4
Pavel Bondarovich
Belarus
3
Pavel Yushkevich
Belarus
14
Sergey Novik
Belarus
8
Timur Kakhanovich
Belarus
10
Tsimafei Bazhko
Belarus
3
Vadzim Smirnou
Belarus
6
Valery Ezhikov
Belarus
4
Varvara Berlinde
Russia
3
Viachaslau Kazak
Belarus
6
Vladislav Avseev
Belarus
3
Vladislav Kaminskiy
Belarus
16
Vladislav Kravchuk
Belarus
1
Vladislav Pyatnitsa (Владислав Пятница)
Belarus
9
Vladislav Shoshin
Belarus
6
Vsevolod Lavrukhin
Belarus
1
Yahor Shendzil
Belarus
3
Yan Fiadosik
Belarus
4
Zakhar Mlynarchik
Belarus
2
2 first-timers + 47 returners = 49 people
3 regions
48
41
25
12
7
8
12
14
26
13
15
30
25
7
5
7
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.
OK